Zotac uvádí mini-ITX desku na platformě Brazos

0

Zotac chystá malinkou desku řady A-series s procesorem AMD E-350 a s Wi-Fi. Nová FUSION-ITX Wi-Fi A-series má být skvělou volbou do malého úsporného HTPC.

Zotac oznamuje svůj nejnovější produkt na platformě AMD Brazos: základní desku formátu mini-ITX. Na čtvercovém plošňáku o straně 17 cm najdeme Fusion APU AMD E-350, dvoujádro Zacate na 1,6 GHz s integrovaným čipem Radeonu HD 6310 (80 Stream procesorů na 500 MHz). K APU můžete zapojit paměť, kupodivu zde chybí DIMM slot, ale najdete tu pouze SO-DIMM pro notebookové paměti DDR3 na taktu až 1066 MHz s kapacitou až 8 GB.


Potěší vás určitě, že celý čip je chlazen pasivně a nenajdete tu žádný větráček. Přímo na desce najdete čtyři porty SATA 6 Gb/s a jeden slot PCI Express ×4. Na nacpaném I/O panelu potom obojetný port PS/2, porty USB (dvakrát USB 3.0), eSATA, RJ-45 pro 1Gb/s Ethernet nebo třeba 7.1kanálový zvuk včetně optického konektoru S/PDIF. Na první pohled si určitě všimnete dvou antén pro Wi-Fi 802.11n. Obraz můžete připojit na DVI, HDMI nebo DisplayPort.

Zotac zatím nezveřejnil informace o ceně nebo dostupnosti nové desky.

Zdroj: TZ Zotac

Ohodnoťte tento článek!