Zotac ZBOX aneb VIA Nano X2 v akci

0

Ačkoliv se může zdát, že doba (či boom chcete-li) malých počítačů je již dávno za námi, společnost Zotac si očividně myslí opak. Novinka s názvem ZBOX v sobě nese exotiku v podobě procesoru VIA Nano X2, to však samozřejmě není jediná zajímavost, kterou se produkt pyšní.

Velikost krabičky je příjemně malá, rozměry 12 × 12 × 4 cm se schovají snad všude. Dvoujádrový procesor Nano X2 pracuje na frekvenci buď 1,2 GHz či 1,6 GHz, pravděpodobně se dočkáme minimálně dvou verzí odlišených rychlostí právě tohoto procesoru. Z dalších specifikací známe krom podpory 64b instrukcí a šifrovacího engine PadLock také čtečku karet, dvojici USB 3.0 portů a HDMI s DisplayPort výstupem.

Cena ani dostupnost nebyla oznámena, otázkou do pranice také je, co vlastně přinese poměrně exoticky vybavené zařízení navíc oproti stávajícím mini počítačům postaveným na standardních komponentech. Fanoušci společnosti VIA jsou jistě rádi za každý dílčí úspěch, uvidíme, zda-li se novinka na trhu prosadí. Své kupce si určitě najde.

Zdroj: Engadget

Zotac ZBOX aneb VIA Nano X2 v akci

Ohodnoťte tento článek!