Zpěvák Radioheadu Thom Yorke vydal nové album přes BitTorrent

0

Thom Yorke vydal nové sólové album. Nezvolil k tomu iTunes, Spotify ani jiný populární digitální katalog, ale novinku distribuuje pomocí torrentů. Dohodl se se společností BitTorrent, která přesně pro tyhle účely rozjela službu Bundles. Skrz ní si zaplatíte přístup k torrentovému souboru, díky němuž můžete v libovolném klientu stáhnout data, v tomto případě muziku.

Thom Yorke vydal nové album přes BitTorrent
Thom Yorke vydal nové album přes BitTorrent

Zpěvák Radioheadu přes BitTorrent Budles nabízí nové album Tomorrow’s Modern Boxes. Stojí 6 dolarů (4,73 eura) a obsahuje osm skladeb v MP3 (320 kb/s VBR) a jeden videopklip. BitTorrent si bere 10% provizi, zbytek připadne interpretům.

Hudba je bez DRM. Chráněný je ale samotný torrentový soubor. Bez zaplacení se nebudete moci připojit k ostatním uživatelům, a tedy ani stáhnout hudbu. Úvodní písnička a videoklip ale zdarma jsou, což trochu vyvažuje fakt, že na webu zcela chybí ukázky ostatních songů. Pokud byste chtěli lepší kvalitu, musíte si koupit edici Deluxe za 50 dolarů (40 eur), jež obsahuje vinylovou desku a k tomu celé album v MP3, WAVu a FLACu.

 

Radiohead jsou obecně známí tím, že rádi experimentují. Svá dřívější alba prodávali na vlastním webu. Sám Yorke se několikrát ostře vymezil proti streamovacím službám typu Spotify, protože prý začínajícím autorům platí jen velmi málo. Ze solidarity vůči méně slavným interpretům proto ze Spotify nechal odstranit některá alba.

via Torrent Freak

Ohodnoťte tento článek!