Zprávy pro Android přináší posílání SMS z počítače a snadné kopírování bezpečnostních kódů

Dobrá zpráva o Zprávách pro Android. Aplikace získává pár chytrých novinek a ta nejhlavnější způsobí, že už při práci na počítači nebudete muset zvedat telefon ze stolu, abyste někomu napsali SMS.

7
Zprávy pro Android
Zprávy pro Android

V dubnu vyšlo najevo, že Google po milionté mění strategii ohledně vývoje komunikačních platforem. Tentokrát se měl zaměřit na nikoli vlastní chatovací službu. Takovou bylo dva roky staré Allo, jehož vývoj nedávno pozastavil s tím, že se zaměří raději na staré dobré a univerzální SMS. Bylo předesláno, že chce podporovat Rich Communication Services (RCS).

Reklamní gigant konečně oficiálně oznámil, že ve své aplikaci Zprávy pro Android uvede nové funkce. Myslím, že jsou to změny k lepšímu a krok správným směrem.

Posílání SMS z počítače

Firma vyslyšela naše letité prosby – konečně bude možné posílat SMS z počítače. Distribuce funkce začala 18. června a bude trvat zhruba týden. Jakmile se ale na vašem zařízení objeví, můžete na svém počítači zamířit na adresu messages.android.com, naskenovat mobilem kód QR a pohodlně textovat, aniž byste museli pokaždé brát do ruky svůj telefon.

Vysněná služba, kterou tábor Android záviděl táboru iOS
Vysněná služba, kterou tábor Android záviděl táboru iOS (foto: Google)

Ten můžete spárovat s více počítači, aktivní však v jednom okamžiku může být jen jedna relace. Funkce vám bude sloužit jen tehdy, když bude telefon připojený k internetu. Osobně si ji zatím vyzkoušet nemohu, ale nějaké dojmy určitě sepíšeme, až se někomu z redakce podaří první SMS z počítače poslat.

Snadné kopírování bezpečnostních kódů a další novinky

Za mě druhá nejužitečnější novinka spočívá v možnosti rychle zkopírovat do schránky bezpečnostní kód. To se hodí, když vám přijde SMS z banky při používání internetového bankovnictví. Možná vám i na mobil chodí ověřovací zprávy při dvoufaktorovém přihlašování k různým službám. Zprávy by takový kód měly najít a rovnou v oznámení nabídnout zkopírování.

Snadné kopírování bezpečnostních kódů je přesně takovou maličkostí, která zlepší každodenní praxi
Snadné kopírování bezpečnostních kódů je přesně takovou maličkostí, která zlepší každodenní praxi (foto: Google)

K dalším novinkám ve Zprávách patří přidávání GIFů, což má dnes kdejaká komunikační aplikace, často ovšem GIFy nabízí i přímo softwarové klávesnice. Podobně některé Google doplňuje další pro někoho užitečnou funkci, a sice náhledy webových stránek v konverzacích. Když vám tak někdo pošle hypertextový odkaz, budete mít na pohled lepší představu, kam vede.

Zprávy pro Android přináší posílání SMS z počítače a snadné kopírování bezpečnostních kódů
Ohodnoťte tento článek!
4.2 (83.64%) 11 hlasů

7 KOMENTÁŘE

 1. teneto rok som poslal 1 (slovom JEDENU) SMS, lebo pani ma dopredu upozornila, nech jej nevolam ked bude book hotovy, lebo leti, nech pisem sms.. Radsej nech operator spravi aplikaciu na windows, aby sa v pocitaci dali SMS citat, pripadne plugin do pidginu by bol super… Rovnako nechapem pre keru mariu este nieje whatsapp pre deskotp… ako je, ale musi zaroven byt zapnuty na mobile, to mi je naco?

  • Presne, letos jsem poslal jedne zname jedinou SMS a nasledne jsem se s ni domluvil, ze priste ji to info poslu na Messenger. Predtim jsem neznal jeji facebookovy profil.
   Chapu SMS u lidi s neomezenym tarifem, ale ja operatorovi za par vet fakt nehodlam platit 1,50Kc. Takze jsem se radeji SMS odnaucil pouzivat a v dobe Messengeru uz se k tomu nevratim.

 2. Gify a podobné blbosti mi neskutečně vadí .
  Jen to zahlcuje Obrazovku pitomostmi, které nic nevyjadřují a neříkají .

  Nepoužívám je, škoda tím zasírat paměť telefonu .
  Raději uložím MP3 muziku .