Zrušte hlášení o nedostatku místa na disku ve Vistě

0

Hlášení můžete vždycky skrýt, když se zobrazí. Po nějakém čase, resp. po restartu počítače se objeví znovu. Pomoc od tohoto problému je snadná a vyžaduje úpravu registru Windows. Podobně jako u jiných úprav tohoto druhu tedy budete potřebovat editor registru a nejlépe i vytvořenou zálohu této databáze nastavení systému Windows.

Konec hláškám o nedostatku místa

Editor registru spustíte kombinací kláves Win+R a zadáním příkazu regedit. V editoru registru pak vyhledejte větev HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies.

Pokud zde neuvidíte vnořenou větev Explorer, klepněte kamkoli do volné plochy vpravo pravým tlačítkem myši a zvolte funkci Nový|Klíč. Vytvoří se nový klíč v registru, jako jeho název zadejte právě hodnotu Explorer.

Nyní větev Explorer označte a po klepnutí pravým tlačítkem myši do volné plochy vpravo použijte funkci Nový|Hodnota DWORD (32bitová). Novou hodnotu pojmenujte jako NoLowDiskSpaceChecks. Poklepáním na ni zobrazíte dialog Upravit hodnotu. Do políčka Údaj hodnoty zadejte jedničku a zadání potvrďte tlačítkem OK.

Nyní můžete editor registru zavřít a restartovat počítač.

S editorem registru opatrně

Nezapomeňte na to, že editor registru je velice mocná zbraň, se kterou nezkušený uživatel může napáchat více škody, než užitku. Proto při práci s ním buďte opatrní, pečlivě čtěte případné dotazy programu a především se při práci s ním nepohybujte blízko klávesy Delete.

Ohodnoťte tento článek!