Zrychlete čtení z USB zařízení pod Windows 7

0

Jako obvykle platí, že zrychlení nemůže dosáhnout každý. Pouze v některých případech pomáhá zvětšit velikost přenášených dat ve Windows 7 (s i bez Servisního balíčku). Po instalaci hotfixu Fix373164 lze ručně navýšit velikost přenosu v ovladači Usbstor.sys. Standardní velikost 64 KB dnes některá zařízení brzdí, takže skokové navýšení na 2 MB se někdy projeví dost citelně.

Samotnou instalací aktualizace si tedy nepomůžete, ještě musíte ručně upravit informaci v registru. Klepněte na tlačítko se symbolem Windows a do vyhledávacího pole zadejte „regedit“. Program spusťte a najděte následující klíč:

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\usbstor\VVVVPPPP

(Místo VVVVPPPP se dosazuje označení zařízení a výrobce v hexadecimálních číslech.)

Klepněte na nabídku Úpravy, pokračujte do podnabídky Nový a vyberte Hodnota DWORD . Pojmenujte ji jako „MaximumTransferLength“ a potvrďte klávesou Enter. Poté otevřete kontextovou nabídku nově přidané položky a klepněte na Změnit. Sem zadejte hodnotu o velikosti maximálně 2 MB. V desítkové soustavě jde o číslo 2097120 (64 KB je 65535). Teď můžete Editor registru ukončit.

Veškeré informace o aktualizaci najdete na stránce technické podpory Microsoftu.

Zdroj: Softpedia

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Mno ten článok som si prečítal a okrem „marketig_speak“ tam nič informatívne nebolo žiadne vysvetlenie ako to funguje nič jeden graf a to je všetko to je analýza! Toto by som hanbil vypustiť do sveta

    Socially engineered malware útočí na „usera“ ako IE9 dokázal ochrániť sám seba pred „userom“ je mi záhadou