ZTE během víkendu vyprodalo telefony s Firefox OS. Ale bylo jich jen 2000

0

Malý úspěch si na triko zapsala čínská společnost ZTE, která se pustila do produkce zařízení s Firefox OS. K distribuci zvolila netradiční kanál, a sice aukční portál eBay. Telefony ZTE Open se prodávají v přepočtu za zhruba 1 600 Kč. Ve Spojených státech jsou k dispozici za 80 dolarů, zatímco v Anglii je prodává za 60 liber. První várku, ač v součtu obsahovala pouze kolem 2 000 jednotek, si uživatelé rozebrali během víkendu.

Tip: Velké aktualizace pro Firefox OS budou vycházet každého čtvrt roku

Jedná se sice o malý a relativní úspěch, společnost je ale jistě spokojená. Za nízkou cenu nedostanete zařízení se špičkovými parametry. 3,5palcová kapacitní TFT obrazovka s rozlišením 320 × 480 bodů neohromí, zrovna tak 256 MB operační paměti působí v dnešní době směšně. Telefon ale funguje a za nízkou cenu představuje lákadlo pro uživatele, kteří nehodlají utratit za jedno přístroj celou výplatu. Zmiňme ještě 1 GHz procesor a 3 Mpx fotoaparát.

 

Na každý pád však stranu telefon podporuje sítě třetí generace a zvládnete s ním většinu běžných úloh. A co vy? Pořídili byste si extrémně levný ZTE Open?

ZTE Open

Zdroj: ZDNet

Ohodnoťte tento článek!