Zuckerberg a spol. přinášejí do Afriky bezplatný internet, i když pouze omezený

0

Facebook, Nokia, Samsung a další společnosti loni založily iniciativu Internet.org, která si dala za cíl připojit k internetu zbylých pět miliard lidí. Letos udělala první velký krok. Spustila web a vydala aplikaci pro Android, pomocí nichž je možné surfovat zdarma na několika vybraných webech. Bezplatné budou také aplikace Facebooku (hlavní klient + Messenger).

Internet.org na celé akci spolupracuje s operátorem Airtel, a to na území africké Zambie. Uživatelé nebudou muset za využívání aplikace ani webu fungujícího jako proxy nad ostatními službami vůbec nic platit. Dostanou přitom přístup k řadě užitečným informacím a nástrojům.

Více než 85 % světové populace žije v oblastech pokrytých mobilními sítěmi, ale jen asi 30 % má přístup k internetu. Cenová nedostupnost jsou významnou překážkou, proč ještě spousta z nich internet nepoužívá. Proto Internet.org zpřístupňuje lidem síť se základními službami zdarma,“ píše Facebook v tiskové zprávě.

 

Jen 15 % občanů Zambie má dnes přístup k internetu. Brzy bude moci kdokoliv zdarma vyhledat práci, informace o zdravotnictví a používat nástroje jako Facebook k tomu, aby se mohl spojit s lidmi, které má rád. Je to velký krok v naplnění poslání Facebooku i iniciativy Internet.org. Těšíme se, že brzy přineseme bezplatné služby i do dalších zemí,“ dodává Mark Zuckerberg, zakladatel a šéf Facebooku.

Zdroj: Facebook, Mark Zuckberg

Ohodnoťte tento článek!