Zvuková karta Aim SC808. Kvalitní zvuk z Tchaj-wanu za dva a půl tisíce

0

Aim, tchajwanský výrobce zvukových karet a zesilovačů, uvedl na trh svůj nový vlajkový model zvukové karty určené do slotu PCI Express.

Karta Aim SC808 je složená ze dvou PCB. Do základní desky se připojuje jenom to hlavní (jednolinkový  konektor PCIe), zatímco sesterské PCB je s hlavním PCB spojeno jen kabeláží. Pokud vám stačí výstupy na zadním panelu hlavní karty, pak osadit tuto.

Srdcem SC808 je zvukový procesor C-Media CMI8888 (24-bit/192KHz) poskytující zpracování osmi digitálních a analogových kanálů. O primární dvoukanálový analogový výstup se stará převodník Wolfson WM8741, který dosahuje výborného odstupu signálu od šumu na hodnotě až 123 dB a harmonického zkreslení THD+N -100 dB. O další výstupy v podobě subwooferu, středového a levého a pravého zadního reproduktoru se stará čip C-Media CMI9882A, který dosahuje stále dobrého odstupu 100 dBA.

K další výbavě patří kvalitní operační zesilovač Texas Instruments LM4562, sluchátkový zesilovač s výstupním výkonem 75 mW a vyměnitelné moduly předzesilovače. Audio část karty je osazena kvalitními hliníkovými elektrolytickými audio kondenzátory Nichicon KZ (s výjimkou části s operačními předzesilovači, kde jsou osazeny kondenzátory s metalizovaným papírovým dielektrikem), zatímco polymerové kondenzátory najdeme jenom v části karty s regulátory napětí.

Hlavní PCB obsahuje na zadním panelu konektor 6,3 mm sluchátkového jacku, pravý a levý výstup RCA, koaxiální a optický Toslink S/PDIF výstup. Klasické 3,5mm jack výstupy pro všechny zvukové kanály jsou umístěny na zadním panelu sesterského PCB. Vzhledem k použitým čipům karta vyžaduje i dodatečné napájení přes 4pinový konektor Molex.

 

Po připojení karty k počítačům se systémem Windows 7 a novějším dojde vzhledem ke kompatibilně v rámci UAA (Universal Audio Architecture) k automatickému nainstalovaní ovladače. Součástí výbavy je ale dodatečný software C-Media Xear3D, který umožňuje podrobnější nastavení.

Karta Aim SC808 bude dostupná nejdříve na japonském trhu, a to od 24. dubna (apríla). Cenovku má nastavenou na 12 000 jenů, což je v přepočtu přibližně 2300 Kč.

Zdroj: TechPowerUp, Aim

Ohodnoťte tento článek!