ZX série zdrojů od OCZ

0

Nedávno firma OCZ oznámila, že opouští svůj původní byznys. Z důvodu nízkých výdělků vyklidila pole s operačními paměťmi, úsilí tak nyní soustředí především na SSD disky, ve kterých se točí spousta peněz.

OCZ už mnoho let zkouší štěstí i na trhu s počítačovými zdroji. V její nabídce se objevovaly např. zdroje od SirTechu a koupila také jinou společnost: PC Power & Cooling. Právě dnes si může udělat tři zářezy na pažbě. Zdroje z nové série ZX nejsou žádná ořezávátka, nejslabší z rodiny je schopen zásobit váš stroj 850 Watty, silnější bratříčci pak zvládnou 1000, respektive 1250 Wattů.

Každý z nových přírůstků se může pochlubit certifikací 80Plus Gold, jejich účinnost by tedy neměla klesnout pod 87 %, výrobce trochu neurčitě slibuje 92% (přesné zatížení neuvedl, použil termín typical load).

Další plusové body dostává řada za kompletní modulární kabeláž, nemusíte tak řešit úklid nikam nevedoucích kabelů, zapojíte si pouze ty, které potřebujete. Pokud nerozumíte odpojitelnosti 24pinového konektoru, vzpomeňte si třeba na některé zdroje SilverStone. Ty měly možnost přikoupení další sady kabelů s jinou délkou a uživatel si podle skříně mohl zvolit takové, aby dosáhly a nikde nepřekážely. Snad to u OCZ bude podobné a nejedná se jen o zbytečné (možné) zvýšení přechodového odporu kvůli frajeřince.OCZ ZX1250

Zdroje jsou připraveny na provoz více grafických karet zároveň. Dva slabší kusy mají k dispozici čtyři osmipinové konektory, nejvýkonnější jich poskytuje celkem šest.

Aktivní PFC v této kategorii snad nikoho nepřekvapí, podpora pro dvouprocesorové desky už možná ano. O chlazení se stará 140 mm ventilátor se zaručeně tichým (kolikrát jste tuto formulaci již slyšeli?) chodem. Rychlost otáčení určuje zdroj sám podle aktuálního zatížení.

Na výrobky OCZ poskytuje pětiletou záruku, cena sice oficiálně oznámena nebyla, na jednom kanadském e-shopu však najdete zdroje naceněny v rozmezí cca 4400–5600 Kč v závislosti na zvoleném výkonu.

Ohodnoťte tento článek!