Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Australský operátor na jeden den zrušil FUP. Jeden uživatel stačil stáhnout 421 GB dat

Minulé úterý měl australský mobilní operátor Telstra velký výpadek, během něhož několik hodin nešly hlasové ani datové služby. Jako omluvu dal zákazníkům netradiční dárek. Během neděle zrušil všem uživatelům datové i rychlostní limity.

DrRodneyMckay stáhl přes mobilní síť 421 GB datRychlost byla až 157 Mb/s
DrRodneyMckay stáhl přes mobilní síť 421 GB dat | Rychlost byla až 157 Mb/s (foto: Imgur)

Jak to dopadlo? Uživatel Redditu, který si říká DrRodneyMckay, dokázal během jediného dne stáhnout přes 400 GB dat. Do počítače za tu dobu dostal 25 sezón dokumentu Jak se to dělá, synchronizoval celou knihovnu na Steamu se 172 hrami a k tomu ještě přidal pád dalších seriálů.

 

Průběžně testoval i rychlost připojení. Ve špičce to dělalo až 157/42 Mb/s, doma má přitom jen ADSL linku o rychlosti 1,5 Mb/s. Přes LTE v telefonu LG G4 ale stahovat 100krát tak rychle. A ještě prosurfoval 70násobek svého 6GB měsíčního limitu.

A Telstra? Ta zažila rekordní den. Uživatelé celkově přenesli 1 841 TB dat, dvojnásobek průměrné nedělní hodnoty. Operátor přiznal, že někteří mohli kvůli podobným extrémistům, jako je DrRodneyMckay, surfovat o něco pomaleji než běžně. Celkově prý ale síť fungovala na jedničku.

via Ondřej Malý

Oblíbené Tisk E-mail
Další články na téma: 
Reklama

Komentáře

jinými slovy - kdyby nebyl FUP, nic se neděje mimo toho, že by operátor přišel o prachy z dokupovaných datových balíčků.

Tohle by měli vidět na ČTU a třeba by pak FUP zakázali.

No jak kde, řekl bych že v Austrálii bude ta infrastruktura kapečku někde jinde než v téhle zemi ... tady je FUP díky nepodmíněnému reflexu dnešní doby zvaném sdílení a při stavu infrastruktury naprostou nezbytností :-D

Reklama