Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

CAT S60 je první smarthone s termokamerou. Tepelné záření vidí až na 30 metrů

Caterpillar známý výrobou superodolných telefonů přiveze na barcelonský veletrh první mobil s integrovanou termální kamerou. Na vývoji spolupracoval s firmou Flir, jež vyrábí senzory a zařízení pro armádu i průmysl, ale od loňska má i zvláštní externí termokameru Flir One pro iPhone a Android. Samotná stojí 8600 Kč. Telefon CAT S60 bude za dvojnásobek.

Caterpillar CAT S60

Obsahuje 4,7" HD displej chráněný sklem Gorilla Glass 4. Výrobce slibuje vysoký jas, aby byl dobře čitelný i na slunci, a také vysokou citlivost, aby byl dobře ovladatelný i s vlhkými prsty nebo v rukavicích. V telefonu najdeme osmijádrový Snapdragon 617, 3 GB RAM, 32 GB flash paměti a na ní nainstalovaný Android 6.0.

Caterpillar CAT S60Caterpillar CAT S60 

Vzadu se nachází 13Mpx foťák se dvěma diodami, vepředu je 5Mpx modul. Nechybí LTE, hlasitý reproduktor (>105 dB) ani velký akumulátor (3800 mAh). A je to Caterpillar, takže má samozřejmě odolné tělo odpovídající vojenskému standardu MIL-STD 810G. Odolá pádům na beton z výšky 1,8 metru, vydrží hodinu pět metrů pod hladinou a dovnitř se nedostane prach. U CATu normálka.

Unikátem je až ta termokamera Flir kombinující obraz ze zadního foťáku s tepelnou mapou vytvořenou senzorem Lepton. Má rozlišení jen 80 × 60 px, jde holt o produkt pro spotřebitele. Kamerka vidí na vzdálenost až 30 metrů. Rozpozná kouř, tepelné úniky kolem oken a dveří nebo přehřívající se elektroniku a kabely.

Caterpillar CAT S60 se bude prodávat během tohoto roku za 649 eur (17 500 Kč).

Zdroj: CAT

Oblíbené Tisk E-mail
Reklama

Komentáře

mě by zajímalo, zda je to rozlišení vůbec použitelné pro praktické měření ztrát a pod.

80x60 je naprosto normální rozlišení termokamer, viz třeba Flir E4. Samozřejmě existují i lepší.

V jemný elektronice to bude k ničemu. Ale ve výrobní hale tím bezpečně zjistíš, jestli neuniká teplo někam, kam unikat nemá. Pořád je to telefon, ne profesionální měřák. Na orientační měření je to naprosto dostačující.

Reklama
Reklama