Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Ghisler chystá Total Commander 9. Dostane nové ikonky

Populární dvoupanelový správce souborů letos přijde v nové majoritní verzi. Jeho autor Christian Ghisler na svém fóru potvrdil, že stále přidává nové funkce. Zmiňuje například podporu Unicode (UTF-8 a UTF-16) u souborů typu descript.ion. Ty jsou skryté ve složkách, které obsahují popisky/komentáře. Vylepšit chce i zobrazení a úpravu panelů. Postupně bude přidávat funkce známé z externích pluginů.

Finální Total Commander 8.50
Total Commander 8.50

Běžný uživatel si ale spíš všimne nového vzhledu. Švýcar říká, že hledá designéra, který by pro něj navrhl nové ikonky. Chce hezké plastické, které by zapadly do designu nových Windows. Rozhodně se nechce vydat cestou plochých dvoubarevných piktogramů. Stávající ikony nástrojů, disků, složek nebo souborů jsou už podle něj hodně fousaté, vznikly v době před Windows Vista/7.

Total Commander 9 vyjde ve veřejné betaverzi ještě letos. Autor tvrdí, že dříve než na jaře to nebude. První vydání navíc bude se starou sadou ikon. Aktuální ostrou verzí je Total Commander 8.5, která přinesla hodně užitečných zlepšováků. Uživatelé, kteří si správce koupili v minulosti, dostávají nové verze automaticky zdarma.

 

Těžko se tomu věří, ale Total Commander je již více než dvacet let starý. Ghisler na něm začal pracovat již v roce 1992, když zjistil, že mu žádný jiný správce nevyhovuje. V Turbo Pascalu pak začal psát program, který 25. září 1993 veřejně vydal pod názvem Windows Commander. Určen byl pro 16bitový systém Windows 3.1x. Původně byl jen v němčině, v prosinci téhož roku vyšla verze 1.10 přidávající i angličtinu.

V prosinci 1996 vyšla první 32bitová edice Windows Commander 3.0, tu už Ghisler psal v Delphi. Říjen 2002 přinesl změnu názvu. Microsoftu se nelíbilo „Windows“, protože to mohlo mást uživatele. Ghistler proto vydal Total Commander 5.50. Od roku 2012 vychází Total Commander i pro Android, takže změnu názvu můžeme zpětně docenit.

Oblíbené Tisk E-mail
Další články na téma: 
Reklama

Komentáře

Rád bych upozornil, že aktuální verzí je 8.52a, ne 8.50...

Dodneška si nastavuju modré panely, azurové písmo...

k tomu dovětku ... a od roku 2015 vychází i pro Windows Phone.

Stávající ikony naprosto stačí. Raději by měl vylepšit funkce:
- zalamování v Listeru podle šířky okna
- po vložení názvu souboru do příkazové řádky neoznačovat řádku ke smazání a nastavit fokus do řáky, případně umožnit zároveň psaní do řádky i procházení panelu jako to umí Salamander
- flexibilní layout pro změnu velikosti písma - některé texty se po zvětšení ořežou
- zvětšit odstup mezi řádky aspoň o jeden pixel
- volitelné modro/azurové schéma jako má Salamander
- tlačítko procházení historie jako má Salamander, Průzkumík a prohlížeče

Historie tam je. Barvy si můžete nastavit libovolně. O zvětšování mezer na úkor písma nestojím.

Tebe se ale nikdo neptal...

Samé kraviny.

Já bych chtěl historii přímo v tlačítkách šipek, jako to mají prohlížeče (nyní pravým tlačítkem na ikonu, dříve byla dělená ikona). A chtěl bych vypsat zvlášť undo / redo. Barvy si můžu po jedné nastavit, ale je to pracné. I když ne tolik jako v Notepad++.

"- zvětšit odstup mezi řádky aspoň o jeden pixel"

Jako ve vypisu souboru a slozek? To jde prece ovlivnit velikosti ikony, viz Konfigurace -> Zobrazeni -> Ikony -> Velikost ikon

Tam, i jinde. Namačkané řádky jsou v celém UI. Správně se to dělá v parametrech fontu, ne "ikonou". (myslím parametery na úrovni Win32, asi ve struktuře LOGFONT).

Reklama