Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Lenovo ThinkPad X1 Yoga bude prvním notebookem s OLED displejem [CES]

Jedním z mých tajných přání v novoročním článku bylo, aby se letos prosadily OLED panely i na počítačích, nejen mobilech a televizorech. Lenovo ono přání plní. Právě totiž představilo konvertibilní ultrabook ThinkPad X1 Yoga, který bude od dubna dostupný i s 14palcovou OLED obrazovkou od Samsungu a rozlišením 2560 × 1440 px

Lenovo ThinkPad X1 Yoga
Lenovo ThinkPad X1 Yoga

Už v lednu se však bude prodávat i klasická verze s IPS LCD a totožným rozlišením, v levnější konfigurace bude pouze 1920 × 1080 px. OLED přinese dokonalou černou i pozorovací úhly, s dobrou kalibrací i lepší barvy než LCD. Otázkou však bude spotřeba a možné vypalování obrazu na neměnných plochách (hlavní panel Windows).

Lenovo ThinkPad X1 YogaLenovo ThinkPad X1 Yoga 

Lenovo ThinkPad X1 YogaLenovo ThinkPad X1 Yoga

ThinkPad X1 Yoga ale bude zajímavým ultrabookem nehledě na displej. Lenovo vsadilo na procesory Skylake-U (až Core i7), v různých konfiguracích bude možné vybrat až 16 GB paměti a 1 TB SSD. Jako všechny Yogy zde samozřejmě nechybí kloub, který dovolí displej otočit o 360 stupňů. Tělo je 16,7 mm tenké, váží 1,27 kg a je vyrobeno ze slitiny hořčíku a hliníku.

Na klávesnici nechybí trackpoint, pod ní vidíme velký touchpad a čtečku otisků pro přihlašování přes Windows Hello. V klávesnici je ukryt ještě aktivní stylus, který se v doku rovněž nabíjí. Během 15 sekund se nabije tak, že vydrží až 100 minut práce.

Konektorová výbava čítá tři USB 3.0, OneLine+, HDMI a mDP. Kromě Wi-Fi 802.11ac si Yoga poradí i s WiGigem, který bude sloužit pro bezdrátové dokovací stanice. Volitelně bude k dostání také verze s LTE. Ceny začnou na 1449 dolarech.

 

Zdroj: Lenovo

Oblíbené Tisk E-mail
Reklama

Komentáře

Nemám rád lidi co nadužívají capslock, ale... KONEČNĚ!!!

Teď už zbývá jen si počkat, tak dva roky (a to je ještě optimistické), na normální 27" 2560 x 1440 OLED display k PC :-)

Nechápu co konečně. Konečně OLED? Nebo konečně WQHD?
Tyhle ThinkPad Yogy jsou výborná zařízení. U minulé generace ještě nebyla úplně ideální spotřeba procesoru pro takto malé tělo. Takže za mě KONEČNĚ 14nm Skylake!!

Ono to bude jak s SSDčkama. Když začínaly, bylo spoustu lidí, co nadávali na omezenou životnost (tenkrát SLC) paměťových buněk. Dnes je životnost buněk podstatně kratší, SSDčko má v PC každý druhý a těch co nadávají už moc není.

jestli ono to nebude tim že SSD od tý doby extrémně zlevnili a přibyla funkce TRIM, navíc disk jde snadno vyměnit, takže už to nikoho moc nepálí a fyzická životnost SSD se stala delší než jeho morální životnost. Ale u displeje, na kterej kouká člověk každej den a navíc na ntb nejde vyměnit, je to docela zásadní. Navíc znatelný vypálení i u moderních oled nastává za půl roku až za rok. Takže monitor k pc nebo notebook s oled bych si vážně nekoupil dokud to nevyřešej. Mě v obraze vadí i jeden mrtvej subpixel, natož pak vypálený ikony...

Tak ti přeju "konečně" krásně vypálenej start a ikony :-)

Reklama
Reklama