Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Mubi není tuctovou online videopůjčovnou. Každý den dostanete jeden nový film pro náročnější

Jak uspět mezi Netflixem a jinými půjčovnami? Místo hromady céčkových filmů nabídnete ručně vybrané klasiky, kultovky, nezávislé filmy z festivalů nebo oscarové vítěze. S tímto plánem chce prorazit online kino Mubi.com. Za měsíční předplatné vám každý měsíc půjčí nový film, ročně se jich vystřídá 365.

Online kino Mubi
Online kino Mubi

Aktuálně na Mubi najdete Bergmanovu Sedmou pečeť, Annie Hallovou od Woodyho Allena či snímky Orsona Wellese nebo Jean-Luca Godarda. V minulosti to byly například Metropolis, Milionář z chatrče, Old Boy, Drive, Faunův labyrint, Leon či Ztraceno v překladu.

Londýnská společnost, která službu provozuje, získala licence od více než 400 držitelů práv. Celkově má nasmlouváno více než 4500 filmů. Spolupracuje s velkými filmovými festivaly v Cannes, Benátkách, Melbourne, Berlinale nebo Karlových Varech. Mubi má již 7 milionů registrovaných uživatelů, ti mohou filmy sledovat na počítači, Androidu, iOS, PlayStationu nebo Smart TV od Samsungu. Videa lze streamovat i stáhnout pro offline přehrávání.

 

Služba funguje i v Česku, filmy ani samotné Mubi ale přeloženy do češtiny nejsou. Snímky jsou buď v angličtině, nebo v původním znění s anglickými titulky. Koho to neodradí, ten měsíčně zaplatí 129 Kč. Roční předplatné je jen za 999 Kč (83,25 Kč na měsíc).

via +Petr Klimovič

Oblíbené Tisk E-mail
Další články na téma: 
Reklama

Komentáře

Skvěle, konečně něco s kvalitním obsahem. Ještě by to chtělo zmínku o kvalitě, v jaké jsou filmy ke stažení nebo shlédnutí (zda se to vyplatí oproti Uložto, kde je i artu plno). Případně nějakou obrazovou reportáž ze zkušeností se službou, aby si člověk udělal představu, zda to stojí za zkoušku...

bohužel schází české titulky....

Super. Využiju to jako tip, co stáhnout. :D

Mubi sleduji už nějaký pátek. Občas jsou filmy přehnaně artové, ale převažují ty, na které se dá dívat a třeba dnes pustili klasiku Sedm Samurajů. Co se obrazové kvality týče. 720p je vždy, občas se najde 1080p (ruku v ruce s rokem vzniku filmů je to pochopitelné). Titulky jsou vždy anglické a originální znění.

Kdo bych chtěl 30 dni vyzkoušet plný přístup, tak tady - https://mubi.com/tell-a-friend/global/1pdzv6d

Reklama