Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Netflix jde do boje s proxy servery. Češi se už nedostanou k americkému obsahu

Netlix v minulém týdnu přišel do Česka a další 129 zemí světa. Aktuálně není dostupný jen v Číně, Severní Koreji, Sýrii a na Krymu. Díky tomu taky mezi českými uživateli splaskla obrovská bublina očekávání a tuzemský Netflix je oproti tomu americkému co se týče obsahu desetinový.

Proto se mnoho oněch předplatitelů snaží dostat k americké nejobsáhlejší verzi. K tomu používají různé „odblokátory“ či proxy servery, díky kterým Netflix nabyde dojmu, že se aktuálně nacházíte ve Spojených státech a ne v Česku či kdekoliv jinde na světě.

 

Proti tomu ale bude Netflix v následujících měsících silně bojovat. Na firemním blogu to oznámil viceprezident společnosti pro doručování obsahu David Fullagar. Z jeho blogpostu je však znát, že sám Netflix pravděpodobně není z podobného kroku zrovna nadšený a spíše to vypadá, že k něčemu takovému byl dotlačen vlastníky práv. Do značné míry za to bezesporu může i otevření Netflixu téměř všem na světě.

David Fullagar dále slibuje, že se to nijak nedotkne uživatelů, které tyto nástroje pro odblokování obsahu z jiných zemí nepoužívají. V poslední větě dodává, že společnost i nadále pracuje na vyjednávání nových smluv s vlastníky autorských, které by umožnily streamování obsahu globálně. Tímto způsobem už vybrané seriály či filmy existují a krom vlastní tvorby Netflixu můžu zmínit třeba americký seriál Dexter, který ale odvysílal svou poslední epizodu v roce 2013 a seriál je již ukončený.

Zdroj: Netflix

Oblíbené Tisk E-mail
Další články na téma: 
Reklama

Komentáře

přemýšlel jsem o fullhd verzi, ale za takovou strategii platit nebudu.

"... platíme sice více, ale zase za menší katalog!" ;-)

Otázkou je, zda se to má šanci časem významně zlepšit, rozdíly přetrvávají snad i mezi US/UK.

Tak, bublina splaskla a jedeme dál na TPB :)

Reklama