Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Netflix je oficiálně v ČR. Základní předplatné stojí 215 Kč měsíčně [CES]

Nejslavnější filmová půjčovna zamířila dnešním dnem do Česka a dalších desítek zemí světa (celkem 130), firma to ohlásila na tiskovce na CESu. Web netflix.com už nehlásí, že jste ve špatném regionu, mobilní aplikace lze také nainstalovat. Netflix nabízí filmy a seriály ve třech různých předplatných.

Netflix je v Česku
Netflix je v Česku

Základní za 8 eur měsíčně (215 Kč) nabízí jen SD rozlišení a najednou můžete sledovat video jen na jednom zařízení současně. Za 10 eur měsíčně (270 Kč) dostanete Full HD obraz a dvě současně hrající zařízení. Nejvyšší tarif za 12 eur (325 Kč) pak nabízí i 4K video (jen na TV a jen u některých pořadů) a až čtyři hrající zařízení současně. Netflix vám dá měsíc na vyzkoušení zdarma.

 

Nabídka na první pohled vypadá bohatě, ale počkejme si, až ji prověří a s tou americkou srovná Filmtoro. Zásadním zjištěním je ale fakt, že web ani aplikace nejsou počeštěné a co hůř, videím zcela chybí česká podpora. Titulky ani dabing jsem nenalezl u žádného videa včetně těch, které produkoval sám Netflix. Takže zatím masový úspěch neočekáváme. Snad se jazyková podpora časem rozšíří.

Zdroj: Netflix

Oblíbené Tisk E-mail
Další články na téma: 
Reklama

Komentáře

Upřímně mě šokuje, že dnes, v roce 2016 tu prakticky není online služba, která by bezkompromisně nabízela sledování filmů ve FullHD kvalitě. Je smutné, že takový Popcorn Time nabízí obrovskou databázi, přehledný interface, české titulky a slušné ripy. Ovšem nabídka je opravdu jen popcornová a samozřejmě nelegální.

Jako příležitostný filmař bych opravdu ocenil databázi všech možných filmů za rozumný peníz. Taková starší Japonská kinematografie je prakticky bez torrentů nedostupná.

Zpět k Netflixu... Píšou v popisu tarifu Standard o HD kvalitě, Premium UltraHD. Tzn. standard nabízí 720p a premium 4K? Aspoň takhle je to v terminologii zažité a podrobný popisek nikde na jejich stránkách najít nemůžu *nesnáším konzum

V terms of use pisou, ze HD je chapano jako cituji "720p NEBO vyssi rozliseni" a Ultra HD jako "vyssi rozliseni nez 1080p"

Ani jedno není pro mě. 720p mi nestačí, garance 1080p není a na vyšší tarif už zase nemám dostatečně rychlé připojení. Opět marketingový bulls*itting zvítězil nad praktičností.

Po úvodním nadšení přichází dost velké zklamání. Netflix ČR a Netflix US jsou dvě úplně rozdílné služby. Kloudně to funguje pouze v Chrome na Windows a jen v HD kvalitě, nabídka obsahu je mizerná. Absence CS titulků se snad časem napraví, absence CS dabingu je pochopitelná a asi to nikoho moc nepřekvapilo.

Nabídka je opravdu směšná. Tímto přístupem mě dokonce donutili zapřemýšlet o předplatném MUBI.com (tam je to s tím obsahem zase jiná kapitola).

Díky za tip na Mubi, to jsem vůbec neznal.

Reklama