Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Opera vrátí do prohlížeče blokátor reklam. Je prý rychlejší než konkurence

Opera tvrdí, že je první mezi velkými prohlížeči, který přinese vlastní řešení pro blokování reklamy. Není to tak úplně pravda, protože totéž bude umět i Firefox, jen to nazývá ochranou proti sledování. Na druhou stranu stará Opera do verze 12.x blokovat reklamy uměla také. Norové právě vydali nové sestavení pro vývojáře, kde se novinka vrací v pozměněné podobě.

Opera s vlastním blokátorem reklam

Uživatel si již nemůže sám vybrat prvky, které chce ze stránky odstranit. Místo toho si aktivuje filtr EasyList, který všechny možné sledovací skripty a reklamy odstraní za něj. Standardně jej využívá také AdBlock Plus. Individuálně pak může spravovat výjimky, tedy ručně povolit weby, u kterých chce reklamu zachovat. (Opera má ve výchozím nastavení blokátor vypnutý.)

Opera s vlastním blokátorem reklam

Opera ukazuje, kolik reklamy na stránce zablokovala včetně týdenních statistik. Dokonce má funkci, která porovná, jak web vypadá s a bez reklamy včetně toho, jak moc blokování urychlí načítání. Na Seznam.cz nebo Cnews.cz je načtení delší jen o 20 %, u jedné naší nemrtvé konkurence to bylo 80 %

Opera tvrdí, že její řešení je nejrychlejší. Na počítači s Phenomem II X6, 8 GB RAM a Windows 10 x64 testovala otevření 66 různých stránek. Po zprůměrování jí vyšlo, že jedné stránce trvalo načtení 5,3 sekundy, zatímco u Firefoxu s ABP to bylo 6,4 sekundy (+21 %), u Chromu s ABP 7,7 sekundy (+45 %) a u Edge 10 sekund (+ 89 %).

 

Zdroj: Opera

Oblíbené Tisk E-mail
Další články na téma: 
Reklama

Komentáře

u jedné naší nemrtvé konkurence to bylo 80 % - typnem žive.cz alebo žumpa.sk :)

zive.cz a idnes.cz bez adblocku fakt sledovat nelze.

A s adblockem lze zive.cz sledovat? Pokud se sledováním rozumí čtení. Protože u mě to nešlo, ty slinty, které ani po upozornění v diskuzi nezmizí, se fakt nedají číst. Ne že bych se tam do diskuze zapojoval a byl sem naštvanej, že mě ignorují, spíš mluvím o tom, když každý druhý příspěvek upozorňuje na faktickou chybu (ne jen typo) a přesto to tam zůstane.

Reklama