Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Potvrzení známé pravdy. Starší iPhony běží rychleji se staršími verzemi iOS [video]

Philip Koroy udělal detailní videotest pěti iPhonů 4S, na kterých měřil reakce systému i aplikací v pěti různých systémech od původního iOS 5 až po nejnovější iOS 9. Ač Apple slíbil, že se u nových systémů zaměří i na optimalizace pro starší hardware, nejlépe si iPhone 4S rozuměl s iOS 5 a 6.

iOS 7 a novější déle startovaly. Spuštění aplikací, foťáků, zobrazení počasí, zpráv, map, vyvolání Siri, renderování webových stránek či otevření App Storu bylo rovněž citelně pomalejší. Nové verze pouze rychleji vyvolávaly odpovědi Siri. iOS 5 má ale nejosekanější prohlížeč a už zastaralý App Store, který ani nezobrazuje grafiku.

 

iOS 6 slibuje plnohodnotný a nejpohodlnější provoz. Kdo by chtěl novou plošší grafiku a více funkcí, pro něj je nejlepší volbou iOS 7. Tato verze je přece jen o něco svižnější než osmička a devítka. Problém ale může nastat se softwarem třetích stran napsaný pro novější API a vyžadující rovnou iOS 8+. To je pak dilema, jestli chcete rychlý telefon, nebo více aplikací.

Oblíbené Tisk E-mail
Další články na téma: 
Reklama

Komentáře

nejlepsi na tom je, ze tim ze zaktualizujete svu telefon, tak mu v podstate snizujete cenu. nejhorsi na tom je, ze ta zmena je po nejake dobe nevratna. tady je dobry android. ale zase ochrana proti kradenym telefonum se mi u iphonu libi. asi to je neco za neco

Rychlost telefonu na fw 5/6 je sice fajn, ale většina programů už vyžaduje fw 7, nebo dokonce 8. Na fw 5 už nelze spustit skoro nic, fw 6 už to má také za sebou. Mám jedno zařízení s fw 5 a vážně tam nejede nic. Prakticky jen nativní aplikace Applu.

Reklama
Reklama