Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Samsung uvede první zařízení s eSIM. Jde o upravenou verzi hodinek Gear S2

Před rokem se operátoři sdružení v asociaci GSMA domluvili, že je třeba vytvořit jednotný standard pro nástupce tradičních SIM karet. Tzv. eSIM (Embedded SIM) už nebudou ve formátu karty, ale půjde o programovatelný čip integrovaný přímo v zařízení. Stávající karty jsou vázány na jednoho operátora, eSIM je univerzální pro všechny, přístup ke konkrétní síti se řeší softwarově.

Samsung Galaxy Gear S2 budou prvním zařízením s eSIM
Samsung Galaxy Gear S2 budou prvním zařízením s eSIM

Karty se od nástupu chytrých telefonů stále zmenšovaly, průkopníkem byl v tomto ohledu Apple, který jako první využil menší formát microSIM (iPhone 4, červen 2010) a pak i nanoSIM (iPhone 5, září 2012). Programovatelné SIM už jsou součástí M2M zařízení jako alarmy nebo automobilové systémy, ale až standard eSIM je určen i pro mobily, tablety, notebooky nebo třeba chytré hodinky.

Právě hodinky si jako první demonstraci eSIM vybral Samsung, který chystá speciální verzi modelu Gear S2. Na vývoji a implementaci spolupracoval s předními operátory jako Telefónica, Vodafone, Orange nebo TeliaSonera. Chybí mezi nimi T-Mobile (Deutsche Telekom), ale ten podporu eSIM už také chystá.

 

Zdroj: Samsung

Oblíbené Tisk E-mail
Další články na téma: 
Reklama
Reklama