Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Seznam si naběhl. Bezpečnostní otázky opravdu nezvyšují bezpečnost e-mailu, naopak

Seznam prý pořád říká, abyste si zabezpečili účet. Jenže účinné prostředky k tomu nenabízí. Na Twitteru se teď chvástá, že přidal novou úroveň zabezpečení tak, že v případě zapomenutého hesla vám nové pošle na ověřené telefonní číslo (ověřit jej musíte dříve, než heslo zapomenete). Stále zůstávají ve hře zranitelné kontrolní otázky.

Česká firma pravděpodobně reaguje na kauzu kolem premiéra Sobotky, jemuž údajně někdo znalostním hackingem naboural e-mailovou schránku na Seznamu. Zřejmě právě díky odpovědím na kontrolní otázky.

 

Pokud bere Seznam bezpečnost vážně – a s více než 10 miliony schránkami by opravdu měl – musí uživatelům nabídnout skutečný druhý stupeň ochrany, a to dvoufaktorovou autentizaci. Stejně jako u banky, lepších freemailů nebo Facebooku byste prostě místo jména a hesla museli zadat ještě vygenerovaný kód, který přijde přes SMS nebo jej vyplivne mobilní aplikace.

Bez toho je seznamácký e-mail potenciálně nebezpečný a neměli byste jej v žádném případě používat pro citlivé věci. A nejen jeho, ale také ten od Centra, Atlasu, Volného a dalších tuzemských freemailů.

Oblíbené Tisk E-mail
Další články na téma: 
Reklama

Komentáře

Proto už nepaměti tam lidi píšou nesmysly, je mnohem bezpečnější si napsat heslo na papírek, než čekat, že někdo nezjistí rodné jméno maminky.

"Zajímalo by mě co jsem hulil, když jsem jako kontrolní otázku zadal dýlku ocasu v centrimetrech mýho 3 roky mrtvýho psa"

Přednastavenou odpověď na kontrolní otázku si snad volí vlastník účtu, nemusí mít s dohledatelnou skutečností nic společného. Což asi uživatelům nebývá zdůrazněno.

Nejoblibenejsi film/serial
Nejoblibenejsi herec/herecka
Rodne prijmeni matky
Vysnena destinace pro dovolenou
Prijmeni prvni lasky
Nejoblibenejsi kniha/spisovatel

to jsou kontrolni otazky seznamu, bez moznosti napsat si svoji otazku. Navic mam takovej dojem, ze tam byvaly i otazky na cislo dokladu, pasu, obcanky nebo ridicaku. No a k otazkam, na kolik z nich lze nalezt odpoved na FB? S trochou stesti na vsechny, s trochou smuly jen na vetsinu a zbytek v pripade verejne znamych osobnosti bude na wikipedii. Pripadne je strasne tezky prevlect se za novinare a poptat se nekoho v okoli. Takze dokud byla (zrejme uz neni) kontrolni otazka povinna, trochu premyslejici clovek si vybral treba Vysnenou destinaci na dovolenou a jako odpoved napsal chleba s maslem, to je vcelku neprustrelny, ale vzpomene si za 5 let co tam napsal za blbost?

Reklama