Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Spouštějte aplikace jako správce bez otravného UAC

Pokud nastavíte, aby se aplikace spouštěla se správcovským oprávněním, budete vždy nástrojem UAC vyzváni, abyste spouštění potvrdili. To je nepříjemné především tehdy, když takovou aplikaci spouštíte velmi často. V dnešním tipu vám poradíme, jak UAC obejít, aniž byste ho museli vypnout.

Pamatujte, že tento postup je možné využívat pokud jste přihlášen k účtu se správcovským oprávněním.

V nedávném tipu jsme vám poradili, jak nastavit, aby se aplikace spouštěla vždy jako správce. V diskusi se sešlo několik dotazů, ve kterých jste se ptali, zda je možné nastavit, aby se nezobrazoval potvrzovací dialog nástroje UAC. Ten, přestože byl ve Windows 7 v mnoha směrech vylepšen, nenabízí možnost vytvořit seznam aplikací, které by v rámci své kontroly obcházel. Existuje však postup, jak UAC obejít, aniž by bylo potřeba ho vypnout. Využijeme k tomu Plánovač úloh.

Program Plánovač úloh spustíte tak, že stisknete Win+R, do políčka zadáte řetězec taskschd.msc a klepnete na tlačítko OK. Můžete také do vyhledávacího pole v nabídce Start napsat Plánovač úloh a klepnout na první nalezenou položku.

V levém sloupci klepněte na položku Knihovna plánovače úloh, čímž zobrazíte seznam naplánovaných úloh. Poté klepněte v pravém sloupci na Vytvořit úlohu.

Na záložce Obecné vyplňte řádek Název a poté v dolní části zatrhněte položku Spustit s nejvyššími oprávněními.

Poté přejděte na záložku Akce a klepněte na tlačítko Nová. Otevře se okno, ve kterém u položky Akce zvolte z nabídky možnost Spustit program. Následně prostřednictvím tlačítka Procházet najděte spouštěcí soubor požadované aplikace. Poté klepněte na OK.

Zavřete také okno Vytvořit úlohu, ve kterém by se měla již nacházet příslušná akce pro spuštění aplikace.

Nyní je potřeba vytvořit zástupce. Klepněte pravým tlačítkem na volné místo plochy a z nabídky zvolte Nový | Zástupce. Otevře se průvodce, kde v prvním okně do řádku pojmenovaném Zadejte umístění položky vložte:

schtasks /run /tn NÁZEV, kde za NÁZEV dosaďte pojmenování vytvořené úlohy pro spuštění aplikace (v mém případě VLCplayer).

Klepněte na Další, v následujícím okně zadejte název zástupce a potvrďte klepnutím na Dokončit. Nyní klepněte na vytvořenou položku pravým tlačítkem, z nabídky zvolte Vlastnosti a poté přejděte na záložku Zástupce. Klepněte na tlačítko Změnit ikonu a potvrďte zobrazení upozornění klepnutím na OK. Klepněte na tlačítko Procházet a v instalační složce dané aplikace nalezněte její ikonu. Poté všechna okna zavřete klepnutím na OK, čímž dokončíte poslední krok.

Teď už stačí vytvořeného zástupce vyzkoušet, přičemž žádné UAC by vás již nemělo obtěžovat.

Další články na téma: 
Oblíbené Tisk E-mail
Reklama

Komentáře

Díky moc, tohle jsem dlouho hledal. Jenom by to nějak v těch zápisech chtělo zvýraznit mezery. trošku jsem v tom tápal. Protože jsem článek měl otevřený na stolním PC a úpravu dělal na notebooku. Tak jsem si ten zápis nemohl zkopírovat.
Jinak ale paradní informace. Ještě jednou díky

A co takhle vypnout UAC kompletne? Mel jsem jej zapnute mesic a za tu dobu me neupozornil ani na jednu cinnist o ktere bych nevedel. BFU nepotrebuje tak casto rezim spravce a zkusenejsi uzivatel se obejde bez UAC. Tak to vidim ja.

"...V dnešním tipu vám poradíme, jak UAC obejít, aniž byste ho museli vypnout..."

Proc by mel chtit bezny uzivatel obejit UAC takovym "slozitym" zpusobem, kdyz tech 10 kliku navic za tyden se da prekousnout? Vsichni ostatni, co to pouzivaj denne ani snad nemuseji mit UAC zapnute...

Zkoušel jsem to na Win7 x64 a nefunguje :(

Reklama