Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

V Indii prodávají smartphone za 100 Kč. Nejde přitom o tu největší vykopávku

Indická společnost Ringing Bells uvedla na trh nový telefon Freedom 251. Číslovka v názvu symbolizuje cenu, smartphone se totiž bude prodávat za 251 rupií, což je v přepočtu 89 Kč bez DPH. Masivně dotovaný přístroj má naplnit vládní program, podle něhož se mají moderní technologie dostat do rukou každého občana.

Freedom 251Freedom 251

Na telefonu bude předinstalováno několik aplikací třetích stran, nejspíš bude prostoupen i dalšími formami reklamy. Kdo další přístroj dotuje, není známo. Zajímavé ovšem je, že i přes nízkou cenovku nejde o naprostý lowend.

 

Telefon obsahuje 4" IPS displej s rozlišením 540 × 960 px. Uvnitř tiká neznámý čtyřjádrový 1,3GHz procesor doplněný o 1 GB operační a 8 GB úložné paměti. Úložiště je možné rozšířit pomocí microSD karet, pod zadním krytem se nacházejí i dva sloty pro SIM kartu.

Z dostupných parametrů dále více o zadním 3,2Mpx a předním 0,3Mpx foťáku, 1450mAh akumulátoru, podpoře 2G, 3G, Wi-Fi, Bluetooth a GPS. Na telefonu běží Android 5.1. Samsung by za něco podobného chtěl kolik, 4000 Kč?

Zdroj: Freedom 251 via Android Police

Oblíbené Tisk E-mail
Další články na téma: 
Reklama

Komentáře

Podstatné informace mi chybí. Bude možné ho přeposlat do Česka? Na kolik pak vyjde?
Myslím si, že nejsem jediný, kdo by chtěl tuten foun za 500Kč, ale o tom si můžeme nechat asi zdát:-)
Samozřejmě se dají sehnat z Číny za nějakou tísicku, ale to není ončo.

Oficiálně určině ne. Pokud se to skutečně začne prodávat (fakt tomu moc nevěřím), tak nějakými šedými kanály by to sem přijít mohlo. Ale s přirážkou, která cenu zvýší určitě na tu tisíckovku a víc. :)

az na ty priserne zkopirovane ikony z iOSu.... to jde

Nemá indie větší problémy než nedostatek smartphonů mezi obyvateli? Nebo si snad někdo myslí, že brutálně zadotovat telefony posune tu společnost někam dál? Přijde mi to jako notebooky na kličku pro afriku, aby se naučili programovat a využili "moderní" techniku a třeba se urodil nějaký africký Newton, Tesla nebo Edison a jak to dopadlo? Čuměli na porno a točili kličkou. Tohle je buď nástroj jak lidi lépe sledovat a nebo jen další spasitelský nápad, jehož investice se nikdy nevrátí.

A k té poznámce na konci, kolik by za to chtěl Samsung, ti se na tom snaží vydělat, ten kdo má na svědomí tohle to určitě nevyrobil za 89,- bez dph, neprotlačoval přes masivní reklamní kampaň, nedělal tomu bůhvíjaké předváděčky apod. Samsungu se nijak nezastávám, sám bych jejich telefon zrovna nechtěl, ale brečet nad velkým rozdílem tam kde nelze porovnávat, máte na víc.

S tím Samsungem to nemá být nářek, ale jen porovnání, kolik by stejný telefon stál u velkého výrobce.

To ale právě porovnat nejde, protože jeden na tom vydělává a druhý to rozdává. Jako kdybyste řekl, že koblihy lze lidem rozdávat zadarmo, protože Bureš to dělal a ty zlý pekárny za to chtějí 10kč, jak odporné.

Reklama
Reklama