Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

ViaSat chystá nový satelit, který z kosmu bude vysílat internet o rychlosti až 1 Gb/s

Společnost ViaSat se spojí s Boeingem a společně v roce 2019 na oběžnou dráhu vynesou komunikační satelit s kapacitou 1000 Gb/s. To je více, než má všech současných 400 satelitů dohromady. Družice ViaSat-3 bude moci běžným uživatelům poskytnout internet o rychlosti 100 Mb/s. Firmy nebo státní instituce budou mít přístup až k 1Gb/s lince.

Současný satelit ViaSat-1
Současný satelit ViaSat-1

Firmy plánuje vyrobit celkem tři satelity. Na dvou už pracuje, ty pokryjí obě Ameriky, Evropu, Afriku a Střední Východ. Třetí satelit obslouží asijsko-pacifický region.

 

Na oběžné dráze již od roku 2011 najdeme ViaSat-1, který poskytuje satelitní internet pro USA a Kanadu. Ten je dostupný přes službu Exede a nabízí domácnostem rychlosti až 25/3 Mb/s. Problémem je pochopitelně doba odezvy. Kvůli vzdálenosti satelitu se pohybuje nad 500 ms. Viz test.

ViaSat-1 mimochodem disponuje kapacitou 140 Gb/s. Letos v létě by měla raketa SpaceX Falcon Heavy vynést na orbitu nový ViaSat-2 s kapacitou 350 Gb/s.

Zdroj: Viasat via Engadget

Oblíbené Tisk E-mail
Další články na téma: 
Reklama
Reklama