Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Windows 10 verze 1511 jsou venku. Proč případně ještě nemůžete upgradovat?

Microsoft během včerejšího dne vypustil do světa druhou verzi Windows 10 s kódovým označením Threshold 2. (Číslo verze je 1511, první vydání pak neslo označení 1507.) Přehled novinek jsme vám již nabídli. Teď se podíváme na dostupné informace spojené s instalací. Podle Microsoftu se připravte na to, že se stáhnou zhruba 3 GB dat, čili prakticky k sobě budete stahovat znovu celý systém. Upgrade by měl být dostupný prostřednictvím služby Windows Update.

Aktualizace je již k dispozici prostřednictvím služby Windows Update
Aktualizace je již k dispozici prostřednictvím služby Windows Update

Takže jděte do Nastavení | Aktualizace a zabezpečení | Windows Update a klepněte na Zkontrolovat aktualizace. Sám Microsoft dodává, že upgrade nemusí být hned k dispozici, takže pokud jej nevidíte, jednoduše vyčkejte. Průběh upgradu je zhruba stejný jako minule, takže uvidíte také kruhový ukazatel průběhu a všechno skončí instalací aplikací při prvním přihlášení k uživatelskému účtu. Jedná se ovšem o upgrade, takže o žádná osobní data nebo nastavení nepřijdete.

 

Proč není upgrade dostupný?

Existují dva základní důvody, proč upgrade nevidíte kromě toho, že distribuce probíhá postupně. Za prvé jste před méně než 31 dny provedli upgrade na Windows 10. V tom případě listopadový upgrade na nejnovější verzi Desítek nedostanete hned, nýbrž až po skončení 31denního ochranné lhůty. V tomto případě prostě počkejte, Windows Update se následně o všechno postará.

Za druhé jste aktivovali předvolbu pro odkládání upgradů. I přesto bude váš počítač v budoucnu upgradován, jen to nebude hned. Pokud chcete hned přejít ihned, jděte do Nastavení | Aktualizace a zabezpečení | Windows Update | Upřesnit možnosti a zrušte označení položky Odložit upgrady. Mimochodem, ve verzi 1511 se tato položka již nenachází.

Aspoň víte, že po upgradu bude všechno na svém místě
Aspoň víte, že po upgradu bude všechno na svém místě

Upgrade pomocí průvodce

Pokud se listopadové aktualizace zbavíte, což v našem případě znamená odinstalaci, již se vám skrze Windows Update k instalaci znovu nenabídne. Pokud budete chtít znovu upgradovat, nezbude vám, než zajít na web Microsoftu, kde klepněte na tlačítko Upgradovat. Nabídne se vám ke stažení průvodce, s jehož pomocí postoupíte na nejnovější verzi Windows 10. S tímto průvodcem můžete přejít okamžitě také v případě, že upgrade ještě nevidíte ve službě Windows Update.

Informace o aktuální verzi Windows 10
Informace o aktuální verzi Windows 10

Zdroj: Microsoft

Oblíbené Tisk E-mail
Další články na téma: 
Reklama

Komentáře

Škoda, že majitelé procesoru G3258 nemůžou mít Win10, respektive můžou, ale nemůžou ho taktovat na laciných deskách, ale pouze na Z97. Sviňárna od Intelu, který to s Microsoftem zafixoval. (V případě přetaktování na jiné desce, např. H81,85,95... se dostanete do bootloopu.)

Nějaká další konspirační teorie? Intelu je srdečně jedno, jaký OS provozujete, hlavně, že máte jeho procesor a čipset. A Microsoft chce co nejvíc instalací desítek. Jinými slovy, jde o nějakou chybu, která bude časem opravena.

Souhlasím, kdyby měli škodit každému s nějakým procesorem. Kde ty lidi na to chodí

Neříkalo se ještě nedávno Wintel (spojení Windows a Intel)? Odtud by mohla pocházet podezřívavot na to, co se děje....sám jsem si to neověřoval, nemám Intel CPU.

To není konspirační teorie, ale oficiální fix ve Windows update s číslem KB3064209.
Link: http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-update/intel...¨

"Intel developed the new microcode included in KB3064209 and present by default in Windows 10"

Takže pro příště: HLEDAT, HLEDAT a HLEDAT, než psát něco o teoriích...

Jednoduše řečeno, tento processor byl oficiálně znemožněn taktovat s WIN10 a non-Z deskama... Je to snad od samého začátku WIN10 a jelikož jsou na to tisíce příspěvků, tak se divím, že o tom nevíte a reagujete na to jak na ducha...

Jak muze byt oficialne znemozneno neco, co ani oficialne jit nemelo?

Je to oficiální fix? Je. Můžem tu slovíčkařit jak chceš, ale nic to nemění na tom, že ten procesor na Windows 10 nelze taktovat a taktéž to, že to není žádný blud, o což se tu někteří snažili.

Fakta:
- taktovani nemelo fungovat na jinych nez x97 deskach a nikdo to ani nezarucoval, ze to bude fungovat naporad.

A kde presne je ta svinarna? MOznost taktovani na jinych deskach nez x97 nikdo nesliboval, ani negantoval. Urcite ne Intel ci MS.

Tak napiš alespoň jeden důvod proč to měnit. Taktovat grafiky na noteboocích taky nVidia zrušila a jaké to mělo haló kolem sebe a všichni se cítili ukřivděni... stejná situace s procesorem a najednou si za to majitelé můžou sami? Kupoval jsem ho v době, kdy to šlo. Najednou je nový Windows a věc, která běžně nemá s OS (v jiných případěch) co dělat, tak tu najednou nejde.
Aneb předpokládám, že teď budeš tvrdit, že jsem buď měl s tím počítat nebo budeš tvrdit, že v tom novém mikrodonu museli vložit část, která tě hodí do boot-loopu i v případě, kdy si processor podtaktuješ?

Docela fail tenhle styl upgradů....čekal jsem normální aktualizaci....ale co čekat od Windows. Mě je to skoro fuk, stahování hodina, instalace půl hodiny (SSD)....jenže co takovej normální uživatel? Trošku se bojím lidem teď instalovat desítky, až na ně vyskočí tenhle upgrade, tak se asi zblázní :D.

Heh. Ja to mel odhadem za 20-25 minut (stazeni + nainstalovany).

Je to fakt shitdows...

A taky by se dalo přidat důvody proč neupgradovat. Jedná se vlastně o reinstal systému se všemi důsledky (default config), takže kdo si desítky vyladil tak po upgradu bude moci začít znovu....
Takže vypnout aktualizace a odsunout upgrade na dobu kdy si určí sám uživatel že na to má čas a náladu.

Zadny default config to neni.

No minimálně jsem musel znovu nastavovat nastavení zvuku....z 5.1 a nastavení jednotlivých hlasitostí reproduktorů jsem byl zpět na 2.0...ikdyž to je možná záležitost ovladačů ale i tak....

Me vse zustalo. Nastaveni ovladacich panelu, ikony, oblibene polozky, proste vse.

sidey patří k těm placeným šaškům litecký, alterbeast, matuš atd...neustále prudí jak přes kopírak.

Mě taky všechno nastavení zůstalo.

Taky mi to rozhodilo zvukovku, Outlook 2010 a eset. Naštěstí MSI udělalo opravnou aktualizaci. Eset chtěl novou instalaci. A Outlook jsem prozatím nahradila eM kem.

Paráda.....už po několikáte spadl explorer a zmizely ikonky z tray lišty.....wtf

Kruhový ukazatel - změny v registru fuč. Hnusnou přihlašovací tapetu zase změnit, hodiny ze starých OS změněny na té hnusné digitálky. Ještě, že to nemám na hlavním PC ten šmejd.

Je možne již naistalovat upgrade pro bild 10586 i pro Windows 10 Pro?
Při pokusu o upgrade se Windows přeinstalovali, ale pouze na stávající bild 10240.

Odpovím si sám.
Protože to Microsoft zablokoval, jak jsem se nyní dozvěděl :-(

Reklama