Nevšední dárek? Alza začíná prodávat poukazy na Bitcoiny

4

Alza nabízí ode dneška dárkové poukazy na nákup kryptoměn. Podle zprávy s nimi zvládne své první Bitcoiny či Litecoiny koupit úplně každý. Poukaz lze uplatnit ve směnárně HD Crypto. Stačí z něj setřít stříbrné pole jako z nějakého losu, a zadat kód podle návodu. Platnost poukazu je jeden rok.

Zajímavé na takovém dárku je, že vlastně nevíte, kolik kryptoměny za poukaz nakonec získáte. Kurz se neustále mění a nyní je docela nízký (to neznamená, že nemůže ještě klesnout). Alza nabízí poukazy v hodnotách 200, 1000 a 5000 Kč spolu s návodem. Při zakoupení toho nejvyššího dostanete i mírně zlevněnou hardwarovou peněženku Trezor One.

Tip: Alza už za Bitcoiny prodala zboží za desítky milionů

Alza kryptoměny již déle podporuje, mohli jsme si za ně koupit i Teslu a v Bitcoinech vyplácí i část mzdy svým zaměstnancům. Nadále hodlá spolupracovat s českou firmou SatoshiLabs, která stojí za hardwarovou peněženkou Trezor.

Nevšední dárek? Alza začíná prodávat poukazy na Bitcoiny
Ohodnoťte tento článek!
3.9 (78.18%) 11 hlasů

4 KOMENTÁŘE

  • No mohla by to teoreticky být kalkulace na to, že cena ještě víc chcípne než teď (kdy jsme na víc jak 12měsíčním minimu, ale je to koneckonců bublina, no…).
   Alza dostane teď hotovost, BTC za ní budou ale muset dodat až po vánocích (dárková poukázka…), takže když bude tou dobou stát 50 % nebo nulu, tak na tom samozřejmě vydělají. Něco jako put opce 🙂

   • I když počkat, to je blbost, poukaz je v korunách, tohle by fungovalo jenom kdyby to bylo přímo v tom krypto a platilo se v korunách.
    Takhle je asi Alze kurz jedno a při uplatnění si prostě zinkasuje směnárenskou provizi. Bonus je, že jestli to úplně vybouchne, tak ty poukazy možná někdo vyhodí a neuplatní (koruny zůstanou Alze). Na druhou stranu když si to lidi nakoupí, tak budou mít motivaci to uplatnit, tudíž kupovat -> stimulace ceny krypto“měn“. Takže Alza tím vlastně i pumpuje BTC nahoru …

 1. Trochu chlapci zapomínáte, že BTC je stále 6x dražší než bylo před dvěma lety. 🙂 Doporučuju trochu juknout do minulosti na minulé cykly. Téměř stejných bear marketů už v BTC byla řada, tento je již téměř u konce, počítám s cenou $2800-$3200 jako minimem, v extrémním případě $1200, pak delší období konsolidace a nový bull market začne kolem dalšího půlení s cílem kolem $100000/BTC kolem roku 2021-2022. Kupujte, za pár let mi můžete poděkovat. 🙂 Volatilita v BTC vždy byla.. ovšem on i Amazon se propadl o 95% a kde je ta firma teď, že ano.

  „the time to buy is when there’s blood in the streets.“ — Baron Rothschild