Android 8.1 přijde v prosinci. Google už spustil betatest

5
Android 8
Android 8

Google včera vydal první testovací verzi Androidu 8.1. Dostupná je pro telefony Nexus 5X, 6P, Pixel (XL), Pixel 2 (XL) a tablet Pixel C. Zájemci se mohou přihlásit do betaprogramu nebo si ručně nainstalovat tovární obraz.

Sestavení je ale určeno primárně pro vývojáře aplikací. Ovšem ani hlavní novinky v systému nejsou pro běžné uživatele příliš zajímavé. Na pozadí se mění nebo doplňuje několik aplikačních rozhraní. Zajímavá je především optimalizace na zařízeních s 1 GB a méně operační paměti.

Google do systému zahrnul Neural Networks API, jednotné rozhraní, kterým systém a aplikace budou přistupovat k hardwaru urychlujícím výpočty neuronových sítí. V praxi se tak aplikace budou moci spojit s koprocesory pro AI, jako je například Pixel Visual Core nebo možná i NPU od Huaweie.

Android 8.1 vyjde ve finální verzi během prosince. V listopadu přijde ještě jedna betaverze.

Android 8.1 přijde v prosinci. Google už spustil betatest

Ohodnoťte tento článek!

5 KOMENTÁŘE

    • Ja si pred 2dny stahl beta verzi Androidu Oreo 8.1.0 na Nexus 5x a ANO, rychle nastaveni je TMAVE .-) I kdyz ja na to svetle nemuzu nadavat a nejak mi nevadilo, ba naopak se mi mozna libilo jeste vic, Udajne ale rychle nastaveni bude mit barvu podle tapety, kdyz bude tapeta tmava, bude tmave / kdyz svetla, bude svetle…