Android 8.1 vám řekne, jak rychlé jsou dostupné sítě Wi-Fi. Vyberete si tak tu nejlepší

V Česku se ovšem nejspíš většinou spokojíme i s pomalou Wi-Fi. Protože ceny mobilních dat.

3
Ilustrační foto (zdroj: geralt / Pixabay)

Loni začátkem prosince Google vydal Android 8.1. Patrně vám neuniklo, že je zatím dostupný jen na vyvolených zařízeních. Ti, kdo jej ale mají, se mohou v těchto dnech těšit na novu funkci, jak firma dala vědět prostřednictvím svých sociálních kanálů. Pomůže vám s výběrem Wi-Fi. Konkrétně se vedle názvů dostupných sítí objeví informace o tom, zda je síť rychlá, nebo naopak pomalá.

Nebudou dle očekávání zobrazovány konkrétní hodnoty. Google si vystačí se čtveřicí textových popisků. Pomalé sítě se hodí pro telefonování přes Wi-Fi či posílání SMS. Sítě označené jako „OK“ dostačují na běžné prohlížení webu. Rychlé sítě jsou kvalifikovány na běžné přehrávání vida, zatímco velmi rychlé sítě zvládnou také video ve vysoké kvalitě.

Jedná se o dost vágní definice, ale informativní účel popisky splní. Běžnému člověku by pak konkrétnější informace patrně stejně mnoho užitku nepřinesla. Kdyby vám popisky nic nepřenášely, budete je moct vypnout. Redakci magazínu Android Police se z Googlu podařilo vymáčknout, jak rychlé sítě se za popisky skrývají:

  • Pomalá: do 1 Mb/s,
  • OK: 1 Mb/s až 5 Mb/s,
  • Rychlá: 5 Mb/s až 20 Mb/s,
  • Velmi rychlá: 20 Mb/s a více.

Pokud funkci ještě na svém zařízení nevidíte a máte správnou verzi operačního systému, nezoufejte, distribuce může zabrat nějaký ten den či týden.

Android 8.1 vám řekne, jak rychlé jsou dostupné sítě Wi-Fi. Vyberete si tak tu nejlepší

Ohodnoťte tento článek!

3 KOMENTÁŘE

  1. No doufám hlavně, že už bude umět přepínat mezi sítěmi. Pohybuju se mezi dvěma wifi, které se lehce překrývají a Android tvrdošíjně visí na té jedné, i když už je rychlost nepoužitelná a nepřepne se na tu s plným signálem. Dokonce i když už je to taková bída, že se odhlásí od té slabé, stejně se do ní snaží nalogovat znovu.

    • To je jiná situace a moc bych v to nedoufal. Řešením je pořídit si dražší AP, které zvládají mezi sebou roaming. No a pokud parazitujete na cizích sítích, tak vám to může být fuk. Jejim majitelům asi dražší AP nepřikážete a budete si i nadále sítě přepínat manuálně.

  2. Pro hlasovou komunikaci je než rychlost mnohem kritičtější latence. Jsem zvědav, jak to hodnocení bude fungovat v praxi. S množstvím dat, co od nás všech google dostává, by to mohlo fungovat hezky. Ale jen, pokud to bude počítat s více parametry, než jen s aktuální propustností.