Budoucnost je ohebná. Google pro „foldables“ upraví Android

3
Android pro Foldables
Android pro Foldables

Ohebná zařízení, která dovolí mobil rozevřít jako knížku, nejsou jen nějakou kratochvílí Samsungu a dalších výrobců. Na vývoji se úzce podílí i Google. Americká firma to uvedla na blogu pro vývojáře. Pro tzv. foldables upraví Android a jeho API tak, aby ulehčil práci tvůrcům aplikací i výrobcům.

Z uživatelského hlediska je to dobrá zpráva, protože dynamické uživatelské rozhraní najedou může fungovat všude nezávisle na značce zařízení. Výrobci nebudou muset „přiohnout“ Android sami a každý zvlášť, ale o podporu se stará samotný Google. Ten už promptně reagoval na moderní telefony s výřezy v displejích, takže Android 9 Pie už na tyto prvky myslí nativně.

Podpora Googlu znamená, že by to mělo fungovat i v jeho aplikacích jako YouTube nebo Gmail. Po rozevření skládacího zařízení se aplikace okamžitě roztáhne na větší obrazovku a přeuspořádá ovládací prvky se stejnou samozřejmostí, jako když mobil otočíte z vertikální do horizontální polohy.

V lednu na CESu nebo v únoru na MWC už možná uvidíme první skládací zařízení připravená k běžnému prodeji.

Budoucnost je ohebná. Google pro „foldables“ upraví Android
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlasů

3 KOMENTÁŘE

  1. „Ten už promptně reagoval na moderní telefony s výřezy v displejích, takže Android 9 Pie už na tyto prvky myslí nativně.“

    Len s tým rozdielom, že Google obmedzil počet notifikácií globálne bez ohľadu na to, či telefón má výrez, alebo nie. To nie je riešenie, to je záplata. Navyše na ktorú doplácajú majitelia normálnych telefónov.

    • Přesně a ani už nejde vidět jestli je zapnutý bluetooth. A ani nejde rozkliknout nastavení wifi/BT z notifikačního centra… A na pixelech google tlačí gesta bez možnosti volby si zvolit klasická tlačítka na které je člověk zvyklý (sice jsem viděl na XDA řešení ale to není pro každého)… Pro mě je Pie veliký krok vzad a bojím se kam se bude android v budoucnu ubírat.