Android TV zřejmě začne zobrazovat reklamy. Jak se tomu vyhnout?

6

Google zkouší dostat reklamy do prostředí Android TV. Některým uživatelům se zobrazuje jeden řádek navíc označený jako Sponzored a obsahující reklamu. Zatím v podobě sponzorovaného obsahu například z Netflixu. Tento obsah nelze podobně jako řádek s Doporučeným obsahem skrýt a týká se všech zařízení s Android TV, tedy i Shieldu.

Podle Googlu jde o testovací provoz, konkrétně se vyjádřil takto: „Android TV is committed to optimizing and personalizing the entertainment experience at home. As we explore new opportunities to engage the user community, we’re running a pilot program to surface sponsored content on the Android TV home screen.

Android TV jako takový umožňuje vkládání reklamy, což ale výrobci Smart TV raději příliš nevyužívají. Nejvíce to zkoušelo zřejmě Xiaomi. Určitá porce reklamy je i v Tizenu, ale jde zakázat. Uživatelé na Redditu přišli na řešení, jak se lze této reklamy zbavit. Stačí prý odinstalovat aktualizace pro Android TV Core Services, což sice způsobí pár systému, ale po restartu máte Android TV bez reklam, respektive jde tento proužek odebrat.

Je logické, že chce Google na svém produktu i něco vydělávat, na druhou stranu to může znamenat odliv uživatelů od Android TV (Philips, Sony, ale i Shield TV) směrem k ostatním Smart TV (Samsung, LG, Panasonic).

partnerem rubriky IPTV je společnost CETIN a ZrychlujemeČesko.cz

Android TV zřejmě začne zobrazovat reklamy. Jak se tomu vyhnout?
Ohodnoťte tento článek!
4.8 (96.92%) 13 hlasů

6 KOMENTÁŘE

  1. AdBlock v routeri si s tym neporadi? Odstrani mi napriklad aj reklamu zo vsetkych android aplikacii, ktore sa bezne, ked idem cez data operatora, zobrazuju ako reklamne banery a pop-up okna. Ked som na vlastnej wifi-ne, tak je vsetko prec.