Domů Tagy IPTV

Tag: IPTV

IPTV je zažitá zkratka pro internetovou televizi. Ve skutečnosti je zde kromě IPTV ještě standard OTT (Over the Top) a tyto technologie se liší. Nikoliv pro uživatele, ten může zaznamenat teoreticky vyšší kvalitu u IPTV, neboť televizní signál se přenáší kontrolovaně, případně v samostatném kanálu a v rámci jednoho poskytovatele internetu. Při OTT se televizní vysílání přenáší přes jakoukoliv síť na internetu a od ostatních dat není odlišeno.

Internetová televize přes OTT může být celoplošná, nabízí ji v Česku v současnosti devět provozovatelů: O2 TV, Digi TV, SledováníTV, Kuki, Lepší.TV, T-Mobile TV, Vodafone mobilní TV, ZapniTV a EriTV Live. Internetovou televizi přes IPTV nabízí třeba UPC nebo Eri TV a „naladíte“ ji – alespoň pro velký televizor – jen v konkrétní síti.

Partnerem rubriky je společnost CETIN / Zrychlujemečesko.cz

cetin2

Internetová televize má proti kabelovému a satelitnímu vysílání mnoho výhod. Za internetovou televizi platíte měsíční poplatek mezi 100 a 900 Kč, za což můžete sledovat  v současnosti až 140 stanic na televizoru, ale i na mobilu či tabletu a nově po celé EU.

Tip: Kompletní srovnání balíčků IPTV

Hlavní výhodou jsou funkce typu zpětné zhlédnutí, možnost pauzy a přeskakování reklam či nahrávání. To vše v rámci cloudu. Pro sledování potřebujete set-top-box, u některých provozovatelů stačí aplikace pro Smart TV.

NEJNOVĚJŠÍ

Nyní jste přihlášeni a můžete přidat komentář. Používáním webu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.