Hlavní navigace

IPTV za stovku a napořád? Tohle jsou nejlevnější tarify internetové televize

2. 12. 2019

Sdílet

Vypínání DVB-T začalo a přestože televizory s DVB-T2 jsou v prodeji již hodně dlouho, mnoho uživatelů stále nemá zařízení, kterým svůj starý tuner nahradí. Prodejci set-top-boxů se tak předhánějí s poskytovateli satelitního a internetového vysílání, kdo naláká nejvíce diváků na svou platformu. A o nesmyslná tvrzení ohledně poplatků za tu či onu variantu není nouze.

Faktem je, že zadarmo je a bude pouze terestrické vysílání. Za možnost přijímat satelitní nebo internetovou televizi se platí měsíční poplatek provozovateli služby. S koncesionářskými poplatky to nijak nesouvisí.

Tip: AB CryptoBox 702T Mini ukazuje, že levný STB pro DVB-T2 nemusí být špatný (recenze)

Faktem ale také je, že pro zachování schopnosti příjmu terestrického vysílání v novém standardu DVB-T2 musíte sáhnout do poněženky také. Buď právě pro nový televizor (minimálně deset tisíc, ale pokud starý dosluhuje, je to přirozená volba), nebo nový set-top-box (i za několik stokorun), který ovšem přináší menší nepohodlí, jako jsou dva dálkové ovladače. Ale jde o jednorázovou investici, poté již provozovateli neplatíte nic (opět – nesouvisí s koncesionářskými poplatky).

Právě na tuto investici hodně upozorňují poskytovatelé jiných typů vysílání, nejvíce ČASO (Česká asociace satelitních operátorů), kterým nejvíce vadí státní zvýhodňování terestrického vysílání (respektive přechodu na DVB-T2).


inzerce

Tip: V případě, že máte již starší televizor, je možná teď nejlepší chvíle na investování do nové televize připravené na nový druh vysílání. Slušný výběr za rozumnou cenu nabízí např. moderní televize značky Hisense. Příjem signálu ve standardu DVB-T2 zvládnou i jejich nejlevnější LED modely. Kromě nich však najdete v nabídce i dražší televize s vynikajícím obrazem technologií ULED, OLED či laseru.

/konec inzerce


Ale snaží se i operátoři internetových televizí (pozn. zkratka IPTV není přesná, technicky jde o OTT, ale zažitá je právě IPTV) a nabízí své tarify třeba za korunu. Ovšem po skončení akce začnete platit standardní platbu a místo jednorázové investice do levného set-top-boxuvás čeká každoměsíční účet v řádu stokorun.

Za to sice dostanete více televizních stanic, často ve vyšší kvalitě obrazu a v případě internetové televize i s užitečnou funkcí zpětného zhlédnutí. Ale pokud tyto výhody chcete levněji, tohle jsou aktuálně nejlevnější tarify internetové televize, jejich funkce a také jejich omezení:

Vodafone Pro všechny (59 Kč měsíčně)

Nejlevnější internetovou televizi v Česku můžete mít od Vodafonu a jedinou podmínkou je vlastnit nějakou jeho SIM s hlasovým tarifem. Přičemž by mělo stačit, že SIM má třeba někdo v rodině. Vodafone pro televizi nemá žádnou vlastní technologii (to až teď po koupi UPC) a jen přeprodává službu od operátorů SledováníTV a LepšíTV pod názvem Mobilní TV. Ale přeci jen je jeho nabídka tarifů odlišná.

Tarif za zmíněnou cenu se jmenuje Pro všechny a stojí 59 Kč měsíčně. Obsahuje aktuálně 59 televizních stanic, z toho 42 v HD. Vodafone jich inzeruje 60, ale jeden má v nabídce dvakrát. Set-top-box si můžete pořídit vlastní, aplikace existuje pro většinu systémů Smart TV. SledováníTV podporuje širokou škálu značek.

Zpětné zhlédnutí fungovalo dříve jen po dobu 50 hodin, ale Vodafone jej zvýšil na týden. Po našem upozornění tuto informaci opravil i u sebe na webu. Délka 50 hodin zůstává jako úložiště pro nahrávky. Vodafone nezmiňuje, že byste bylo omezeni na jedno zařízení, pravděpodobně tak můžete sledovat televizi současně i na mobilu.

Televize se dá objednat zde.

Eri EriTV Live (99 Kč měsíčně)

Druhou nejlevnější nabídku má v současnosti Eri se svým tarifem EriTV Live. Za 99 Kč měsíčně se můžete dívat na 88 kanálů, pokud však odečtete duplikované stanice (HD i SD vysílání stejného obsahu), jde o 63 stanic. Z toho 25 v HD.

Cena je takto nízká v případě, že zaplatíte jednorázový zřizovací poplatek 198 Kč. Bez něj byste platili 199 Kč, ale takto již máte službu natrvalo za 99 Kč. Eri umožňuje připlatit si za další balíčky stanic, pro účely tohoto srovnání jsem je ale nezahrnul.

Eri však nemá aplikaci pro chytré televize, proto potřebujete set-top-box Arris VIP 1113 (nebo VIP 4205) za 1999 Kč jednorázově. Můžete mít i vlastní, poté vám jej Eri aktivuje za 149 Kč jednorázově. Případně můžete mít jakýkoliv box s Android AOSP (ne Android TV), jelikož Eri má aplikaci pro klasický „mobilní“ Android.

Televize se dá objednat zde.

Kuki Start (100 Kč měsíčně)

Třetí nejlevnější internetovou televizí je Kuki s tarifem Kuki start za 100 Kč měsíčně. Za tuhle cenu můžete sledovat aktuálně 40 televizních stanic (Kuki jich uvádí 41), z toho 28 v HD. Kuki má aplikace pro Smart TV s Androidem, Web OS, Tizen i Apple TV.

Ale i zde jsou samozřejmě omezení. Televizi nelze sledovat na více zařízeních současně (za poplatek 89 Kč měsíčně to jde), ale pouze na velké televizi se Smart TV. Zpětné zhlédnutí funguje jen v délce jednoho dne (na stanicích Nova a Prima to nejde vůbec) a pořady nelze nahrávat.

Televize se dá objednat zde.

Digi TV Chytrá anténa (100 Kč měsíčně)

Startovací tarif má v nabídce i Digi TV. Za stovku měsíčně (při smlouvě na dva roky) nabízí 70 televizních stanic, z toho 30 v HD. Kanál Digi Sport je v ceně na 6 měsíců. Tento tarif je na webu mimo základní nabídku operátora, takže ho lze přehlédnout.

Zpětné zhlédnutí funguje po dobu 7 dní a sledovat televizi můžete na čtyřech zařízeních. Digi TV má zatím aplikaci jen pro Tizen (a od 20. 12. 2019 i pro Android TV), vlastní set-top-box lze pronajmout za 89 Kč měsíčně.

Televize se dá objednat zde.

Nejlépe tak vychází tarify Vodafonu a Digi TV. Další tarify a tarify ostatních operátorů internetové televize začínají na 149 Kč měsíčně a nabízejí toho už podstatně více. Zpětné zhlédnutí bývá standardně aspoň týden, máte velký prostor pro ukládání nahrávek a jste omezeni na dostatečná čtyři zařízení, na kterých lze televizi současně sledovat. V tomto článku jde ale o cenu, o naprostý základ, přičemž užitečné zpětné zhlédnutí alespoň v krátké délce jim nechybí.

KL hlasovani

Srovnání nabídky televizních stanic u nejlevnějších nabídek:

Vodafone (Pro všechny) EriTV (Live) Kuki (Start) Digi TV (Chytrá anténa)
59 Kč měsíčně 99 Kč měsíčně 100 Kč měsíčně 100 Kč měsíčně
počet TV stanic 59 63 40 68
z toho v SD 18 38 12 38
z toho v HD 41 25 28 30
z toho v 4K 1 0 0 0
ČT1 HD HD HD HD
ČT2 HD HD HD HD
ČT24 HD HD HD HD
ČT Déčko/Art HD HD HD HD
ČT4 Sport HD HD HD HD
Óčko TV SD HD SD
Óčko Star SD HD SD
Prima HD HD HD HD
Prima Love HD HD HD HD
Prima Cool HD HD HD HD
Prima Max HD HD HD HD
Prima Zoom HD HD HD HD
Prima Krimi HD HD HD HD
TV Barrandov HD HD HD HD
Kino Barrandov HD HD HD HD
Barrandov Krimi HD HD HD HD
TV Noe SD SD SD
Nova HD HD HD HD
Nova Cinema HD HD HD HD
TV Seznam HD HD HD HD
Šlágr TV SD SD SD SD
Šlágr 2 HD
Nova 2 HD HD HD HD
Nova Gold HD HD HD HD
Nova Action HD HD HD HD
Prima Comedy Central HD SD HD HD
JOJ Family (SK) HD HD
Relax TV SD SD
Rebel SD SD
Rebel 2: Slušnej kanál SD
RTM+ (Liberecko)
V1 TV (Východočeská TV) SD SD
TVS (Slovácko) SD SD
ZAK (Západní Čechy)
JTV (Jižní Čechy) SD SD
Info TV (Brno) SD
Polar (Morava) SD SD SD
Barrandov News SD SD SD
Óčko Expres SD HD SD
FILMpro (Klatovy) SD
ČT1 JM HD SD HD
ČT1 SM HD SD
TV Brno 1 SD SD
Brněnská televize BTV SD
Regionální Televize.cz SD SD SD
Praha TV SD SD SD
TV Natura HD
Potud jde o TV stanice dostupné v DVB-T/T2, následují stanice vysílané v ČR pouze jako placené.
SLOVENSKÉ
STV1 HD HD HD
STV2 HD HD HD
Markíza international SD
TA3
HD
SPORTOVNÍ
Arena Sport 1 HD HD
Arena Sport 2 HD HD
Sport 1 HD
Sport 2 HD
Sport 5 SD
FILMOVÉ
AMC HD
FilmBox
HD
DOKUMENTÁRNÍ
WAR, svět válek SD
Kino Svět SD
RT Documentary SD
ZPRAVODAJSKÉ
BBC World News SD SD
Sky News SD
France 24 (FR) SD
France 24 ENG SD
Deustche Welle SD
Russia Today HD
HUDEBNÍ
MTV Hits SD
MTV Europe SD
MTV Rocks SD
VH1 SD
Retro Music SD SD SD SD
DĚTSKÉ
Cartoon Network HD
Minimax HD
Duck TV
SD
ZAHRANIČNÍ
Polo TV (Polsko) SD
TTV (Polsko) SD
TVN (Polsko) SD
TVN7 (Polsko) SD
TV4 (Polsko) SD
TV6 (Polsko) SD
TVP Rozrywka (Polsko) SD
TVP Historia (Polsko) SD
TVP Kultura (Polsko) SD
TVP1 (Polsko) SD
TVP2 (Polsko) SD
TVP3 Katowice (Polsko) SD
Polsat (Polsko) SD SD
Super Polsat (Polsko) SD SD
ATM rozrywka (Polsko) SD SD
TVP info (Polsko) SD
TV Puls (Polsko) SD
TV Puls 2 (Polsko) SD SD
TVP Sport (Polsko) SD
Eska TV (Polsko) SD
TV2 (asi Dánsko) SD
Pro 7 (Německo) SD SD
Sat 1 (Německo) SD
RTL (Německo) SD SD
ZDF (Německo) SD SD
ORF 1 (Rakousko) SD
ORF 2 (Rakousko) SD
ATV (Rakousko) SD
Duna (Maďarsko) HD
Duna World (Maďarsko) SD
Duna M1 (Maďarsko) SD
Duna M2 (Maďarsko) SD
1TV, pervyj kanal (Rusko) SD
EROTICKÉ
Dorcel TV
SD
NEZAŘADITELNÉ
Mňau TV HD
Mňam TV SD HD
English Club
SD
NASA TV HD
NASA TV UHD 4K
Lounge TV HD
Krb HD
Korálová zahrada HD
Noční Praha HD
Rok v přírodě HD
Mumlavské vodopády HD
Čapí hnízdo HD
Kočičí kavárna HD
Pláž HD

Partnerem rubriky je společnost CETIN / Zrychlujemečesko.cz

Byl pro vás článek přínosný?