Asus vytvořil herní supertablet. ROG Mothership má šestijádro a RTX 2080

3
Asus ROG Mothership
Asus ROG Mothership

Podle titulního obrázku byste ROG Mothership tipovali na dalšího konkurenta konvertibilního zařízení Microsoft Surface. Tablet s výklopným stojánkem, magneticky připojitelná klávesnice a Windows 10 jsou ale jedním z mála styčných prvků obou produktů. V Redmondu vytvořili kancelářskou krysu, na Tchajwanu herní dělo.

Parametry jsou dechberoucí. Tabletová část obsahuje 17,3″ AHVA displej s rozlišením 1920 × 1080 px, frekvencí 144 Hz, odezvou 3 ms a 100% pokrytím prostoru sRGB. Tělo měří 410 × 320 mm, v pase má 30 mm a váží 4,7 kilogramu. Na žádné velké nošení to nebude.

Uvnitř tiká šestijádrový Intel Core i9-8950HK v základu přetaktovaný až na 4,3 GHz. K dispozici má až 64 GB DDR4 a pole tří 512GB SSD (NVMe) zapojených do RAIDu 0 s propustností až 8700 MB/s. Grafikou je notebooková varianta GeForce RTX 2080 s 8 GB videopaměti. Obrazovka interně pracuje s G-Syncem, takže se ve hrách nebude trhat obraz. Nechybí ani Optimus, díky němuž se v systému přepne na úsporné integrované GPU.

Vnitřek chladí osm heatpipe, které odvádějí teplo z CPU, GPU, pamětí a regulátoru napětí do čtyř žebrovaných pasivů na hranách zařízení. Zevnitř je ještě ofukují dva tenké ventilátory. Asus nabídne celkem tři herní režimy, které upraví taktování a chod větráků, uživatelé ale budou moci vytvořit také vlastní profily.

Na přední straně dále najdeme čtyři reproduktory s celkovým výkonem 16 W. Kdo raději poslouchá diskrétně, toho potěší sluchátkový výstup s vlastním zesilovačem a kvalitní DA převodníkem ESS Sabre. Integrovaný mikrofon má filtr rušící zvuk kláves a 1080p webkamera má být vhodný pro streamery i přihlašování k Windows.

Magneticky připojitelná klávesnice má hliníkové tělo, nechybí RGB podsvícení ani touchpad. Ten je netypicky umístěný na boku, kde navíc simuluje numerickou část. O napájení se stará hned dvojice 280W adaptérů, o výdrži při běhu na akumulátor Asus raději mlčí. Na těle najdeme Thunderbolt 3, VirtualLink, trojici klasických USB-A 3.1, jeden HDMI 2.0, čtečku SD karet a RJ-45. Síťovka podporuje 2,5G Ethernet. Bezdrátová část si poradí s novým Wi-Fi 802.11ax (aka Wi-Fi 6) a Bluetooth 5.

ROG Mothership se začne prodávat ve druhém čtvrtletí. Cenu zatím neznáme, ale pokud si Asus řekne o více než 100 000 Kč, rozhodně nás to nepřekvapí.

Asus vytvořil herní supertablet. ROG Mothership má šestijádro a RTX 2080
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 8 hlasů

3 KOMENTÁŘE

  1. Efektivně je to ROG G703, což bratru jako „klasický notebook“ stojí pořád $3.6k. Chtěl jsem se hádat, že 100 táců za to chtít nebudou, ale když si přičtu daň z přidané hodnoty a jakousi unikátnost, tak s tím vlatně souhlasím. Brr… děsivá pálka. Takhle se asi cítí skalní fanoušci Applu.

    • Problém je, že Apple za tu cenu ani nenabídne ten 8950HK + RTX 2080. 🙂
      Ono kupovat výkonné herní notebooky je prostě „drahá sranda“. Kdo se spokojí s něčím, na čem si v pohodě zahraje nějakou tu hru na cestách, tzn. modely s GTX 1050(Ti) / 1060, tak se to cenově ještě dá, ale pokud to má být na úrovni výkonných desktopů, tak vytřelí do nebes jak ta cena, tak nepraktičnost = baterka a velikost, ale to je logické…