Beam se teď jmenuje Mixer. Microsoft mu přidává „kooperativní“ streamování

Služba pro streamování záběrů ze hry byla přejmenována, především ale získala několik příjemných vylepšení. Kromě společného streamování jde o mobilní aplikaci, jež zanedlouho nabídne streamování záběrů mobilních her.

0
Mixer
Mixer
-
Zdroj: Microsoft / Cnews

Beam byla služba pro streamování záběrů ze hraní podobně jako Twitch. Oproti konkurenci se chlubila výrazně nižším zpožděním přenosu od zdrojového počítače k diváctvu. Spuštěna byla loni v lednu, ale už v létě ji odkoupil Microsoft. Ten ji v rámci posilování svých herních platforem integroval přímo do Xboxu a Windows, přičemž k dispozici je od verze 1703 (Creators Update).

Kromě několika nových funkcí redmondský gigant oznámil, že službu přejmenoval. Beam se nyní nazývá Mixer a jak upozornil web On MSFT, k přejmenování nedošlo pouze z marketingových důvodů, jak bychom se mohli domnívat. Jak uvedl na Twitteru spoluzakladatel služby Matt Salsamendi, k přejmenování Microsoft vedly právní důvody – jméno Beam by nemohl používat globálně. Je skoro s podivem, že mu Mixer projde, ale vypadá to tak.

Zvolený název služby každopádně lépe vypovídá něco o tom, jaké funkce nabízí. Nejde totiž jen o pasivní sledování, ale umožňuje divákům a divačkám vstupovat do hraní. Tomu, kdo hraje, můžete doporučovat, co má udělat. Můžete hru do určité míry sami ovládat, pokud je tato funkce podporována. A jaké novinky služba pod novým jménem předvádí?

Mixer umožňuje v rámci jednoho vysílání ukazovat záběry až od čtyř lidí
Mixer umožňuje v rámci jednoho vysílání ukazovat záběry až od čtyř lidí

Novinky v Mixeru

Společné streamování. Pokud hrajete společně s dalšími lidmi, může publikum sledovat dění z pohledu každého zúčastněného hráče či hráčky. Není ale podmínka, že budete v rámci svého společného vysílání hrát stejný titul. Maximum jsou v tuto chvíli čtyři streamy. Společné streamování je dostupné na počítačích, na Xboxu pak bude do několika týdnů.

Mobilní aplikace pro iOS a Android. Microsoft si připravuje půdu pro streamování záběrů ze hry z mobilu, ačkoli zatím funkce podporována není. Aktuálně se jedná o betatest. Nakonec bude možné připojovat mobilní vysílání ke společným streamům.

Kanál Channel One. Tento kanál běží 24 hodin denně a nabídne vám přehled aktuálního zajímavého dění na Mixeru. Je moderován a najdete na něm tipy na streamy, ale i oznámení vydání nových titulů, tipy a triky a novinky ze světa elektronických sportů.

Mixer na hlavní obrazovce Xboxu. Prozatím jen účastnice a účastníci programu Xbox Insider mohou přistupovat ke službě rovnou z hlavní obrazovky herní konzole. Přímo na ní uvidíte výběr streamů.

Více o službě najdete na webu www.mixer.com, kde můžete streamy samozřejmě také sledovat. Microsoft nám skrze Mixer dále umožní sledovat svou tiskovou konferenci na E3, a to rovnou ve 4K. konference proběhne 11. června.

Ohodnoťte tento článek!