Bill a Melinda Gatesovi oznámili na Twitteru rozvod

5
Bill a Melinda Gates
Bill a Melinda Gates
-
Zdroj: Wiki Commons

O bulvárních zprávách se většinou snažíme nepsat, dnešní oznámení Billa Gatese ale počítačový svět trošku zaskočilo. Bill i Melinda na svých Twitterových účtech právě synchronizovaně oznámili po 27 letech manželství rozvod.

„Po velkém přemýšlení a hodně práce na našem vztahu jsme se rozhodli ukončit naše manželství,“ uvádí se v prohlášení, jež Bill i Melinda zveřejnili přesně ve 22:30 (v 16:30 tamějšího času). Oba se seznámili kde jinde než v Microsoftu v roce 1998, kde Melinda pracovala nejdříve jako produktová manažerka a později se vypracovala na generální manažerku informačních produktů.

„Po velkém přemýšlení jsme se rozhodli ukončit naše manželství. Za posledních 27 let jsme vychovali tři neuvěřitelné děti a vybudovali nadaci, která funguje po celém světě a umožňuje mnoha lidem vést zdravý a produktivní život. Nadále sdílíme víru v tuto misi a budeme i nadále spolupracovat v nadaci, ale už nevěříme, že v této další fázi našeho života můžeme spolu být jako pár. Žádáme o prostor a soukromí pro naše rodiny.“

V roce 1994 se na Havaji vzali. Rok poté se jim narodilo Windows 95, později i tři děti. Spolu vedli nadaci, jež věnovala přes padesát miliard dolarů boji proti chudobě a nemocem. Bill Gates varoval svět i před pandemií, na kterou nejsme připraveni – už v roce 2014.

Bill Gates a Melinda svatba
Svatba (obrázek: Biography Channel)

Jak už to při rozvodech bývá, bude se dělit i majetek. Ten Billův je odhadován na 130 miliard dolarů. Při rozvodu Jeffa Bezose před dvěma lety se dělilo 150 miliard.

Tip: Bill Gates zcela opouští Microsoft, bude se věnovat své nadaci

zdroj: Twitter Billa Gatese, CNN

Bill a Melinda Gatesovi oznámili na Twitteru rozvod
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 4 hlasů

5 KOMENTÁŘE