Březnové záplatovací úterý proběhlo. Seznamy oprav jsou skutečně dlouhé

Microsoft minulý měsíc kvůli nespecifikovaným potížím vynechal vydání oprav pro Windows a další produkty. O to více oprav jsme dostali v březnovém servisním balíku.

5
Ilustrační foto
Ilustrační foto
-
Zdroj: Pixabay

Jak jste si patrně všimli, minulé záplatovací úterý neproběhlo, takže až na Flash Player pro integrované prohlížeče Windows neobdržel svou pravidelnou dávku oprav. Březnové úterý již ale všechno šlapalo podle plánu, takže nažhavte službu Windows Update. Připomínám, že Microsoftu byly nahlášeny zneužívané díry. Nevíme, zda je nové aktualizace opravují, ale měly by a instalací nic nezkazíte.

Co se týče Windows 10, pro verzi 1607 především vyšla kumulativní aktualizace KB4013429, jež číslo sestavení povýšila na 14393.953. Své opravy ale obdržely také dvě předchozí řady Desítek. Aktualizace KB4012606 změnila identifikační číslo první řady na 10240.17319 a aktualizace KB4013198 pak verzi 1511 povýšila na sestavení 10586.839. Seznamy opravených chyb jsou ve všech třech případech opravdu dlouhé, můžete si je případně prohlédnout na webu Microsoftu.

Windows po měsíci půstu dostal tolik potřebné opravy
Windows po měsíci půstu dostal tolik potřebné opravy

Redmondští ve svých softwarových produktech opravili celkem 138 chyb, byť můžeme připočítat ještě opravu pro Flash Player. Opravy pokrylo celkem 18 opravných balíčků (které minimálně v případě Desítek ale stejně dostanete skoro všechny v jednom balení), přičemž devět z nich nese označení kritické důležitosti.

Propagace Creators Updatu začíná

Microsoft opatrně začal propagovat nadcházející novou hlavní verzi Windows 10. Když po aktualizaci zajdete do služby Windows Update, najdete v této sekci textový poutač. K němu je přibalen hypertextový odkaz, který vede na tento web. Ne, nemyslím si, že je dnes něco, co můžete udělat, abyste byli mezi prvními.

Sledujte zprávy a až bude Creators Update vydán, prostě jej budete moct nainstalovat skrze Windows Update. V případě, že aktualizaci nevynutíte, Microsoft na základě určitých informací o vašem počítači rozhodne, kdy aktualizaci dostanete. Čekat na ni můžete několik týdnů až měsíců. Microsoft předesílá, že budete muset před upgradem schválit nastavení soukromí. Jedná se o reakci na EU.

Microsoft začal propagovat Creators Update tam, kam chodí jen hardcore nadšenci a nadšenkyně do aktualizací
Microsoft začal propagovat Creators Update tam, kam chodí jen hardcore nadšenci a nadšenkyně do aktualizací
Ohodnoťte tento článek!

5 KOMENTÁŘE