Brno zlepšuje bezplatnou Wi-Fi v MHD. Prosurfovat už lze více než 4 MB

0
Brno Špilberk
Ilustrační foto (autor: Norbert Aepli / Wikipedia)

V celé brněnské MHD je od února možné se připojit k bezplatné Wi-Fi. Nastavení sítě ale budilo rozpaky. Dopravní podnik totiž nezajistil neomezené datové tarify (na jeden vůz připadne 30 GB na měsíc), takže Wi-Fi byla osekaná na dřeň. Připojení trvalo nanejvýš 20 minut, během té doby mohli cestující prodatovat pouze 4 MB, navíc jen rychlostí 256 kb/s.

Počáteční nastavení jsme v průběhu období postupně měnili, a to jak v oblasti objemu dat, tak v oblasti rychlosti jejich čerpání,“ uvedl generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek. Síť je tedy nadále omezená, nově je ale možné čerpat až 100 MB a připojení zrychlilo na 384 kb/s.

TIP: Ostrava v MHD spustila neomezenou Wi-Fi

Mluvčí DPMB Hana Tomaštíková pro Cnews.cz potvrdila, že smlouva (s T-Mobilem) se neměnila, pouze došlo k úpravě parametrů sítě. Podnik bude průběžně sledovat využití Wi-Fi a v budoucnu může sítě opět přenastavit. Zřídil také e-mailovou adresu wifi@dpmb.cz, na které chce sbírat podněty, připomínky i stížnosti cestujících.

PS: Brno má vůbec nejstarší MHD v Česku, letos oslaví 150 let. První koněspřežná tramvaj vyjela z Moravského náměstí 17. srpna 1869.

Brno zlepšuje bezplatnou Wi-Fi v MHD. Prosurfovat už lze více než 4 MB
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 6 hlasů