Byl uvolněn Windows 10 Insider Preview build 16299. Sestavení 16296 přišlo do Slow ringu

Je nové sestavení tím, které bude označeno za finální?

0
Ninjacat je symbolem programu Windows Insider (Foto: Microsoft)
Ninjacat je symbolem programu Windows Insider (Foto: Microsoft)
-
Zdroj: Microsoft

S programem Windows Insider souvisí dvě čerstvé novinky. Páteční Windows 10 Insider Preview build 16296 je nyní k dispozici ve Slow ringu. Především se však objevila v tomto týdnu první a úplně nová testovací verze Desítek.

Kdo je připojený k Fast ringu, může si stáhnout a nainstalovat Windows 10 Insider Preview build 16299. Tentokrát se na seznamu hlavních oprav nachází tyto položky:

  • Někomu se po posledních upgradech v Tomto počítači nezobrazovaly optické jednotky.
  • Edge mohl spadnout při prohlížení vložených dokumentů ve formátu PDF.
  • Při pokusu o upgrade v případě posledních sestavení někteří zaznamenali chybu 0x80070005.
  • Oznámení o automatickém stažení nezabránilo aplikaci UWP v tom, aby stáhla soubor.
  • Za určitých okolností mohl Windows Defender začít stahovat soubory z OneDrivu, ačkoli byly určeny pouze k uložení v cloudu, nikoli na lokálním úložišti.

Je tohle konečné sestavení, které se bude pouze opravovat? Od kladné odpovědi mne odrazuje především vodoznak na ploše, ačkoli ten potenciálně může být odstraněn servisní aktualizací. Jsem přesvědčený, že finální sestavení Fall Creators Updatu vzhledem ke stanovenému číslu verze (tj. 1709) spatříme v září. To by ale znamenalo, že by to muselo být v tomto týdnu.

Vodoznak je v tomto sestavení přítomný
Vodoznak je v tomto sestavení přítomný

Není nereálné, že ještě např. v pátek dostaneme poslední nové sestavení. Aktuálně BuildFeed nenaznačuje, že by bylo zkompilováno novější hlavní sestavení z této vývojové větve. Byla však zkompilována dvě sestavení revizní: 16299.1 a 16299.2. Druhé pochází z 23. září. Myslíte, že sestavení 16299 bude tím vyvoleným?

Ohodnoťte tento článek!