Česká pošta chystá 264 výdejních boxů. Budou na pobočkách i na nádražích

6
Balík do ruky od České pošty
Balík do ruky od České pošty
-
Zdroj: Česká pošta

Vedle Balíku do ruky a služby Balíkovny na pobočkách si od podzimu budete moci nechat poslat balík do výdejního boxu. Česká pošta spolu se Správou železnic (SŽ) uzavřely na instalaci a provoz těchto boxů smlouvu s firmou Conteg Group.

Boxy mají být umístěné na 264 místech (120 na pobočkách České pošty a 144 na nádražích). Smlouva na pronájem boxů je na pět let. První samoobslužné boxy mají být v provozu během října.

„Rozšiřujeme možnosti, jak dostat balíky přímo k našim zákazníkům. Kromě nejvíce využívaného Balíku Do ruky a stále rostoucí Balíkovny nově nabízíme možnosti převzít si zásilku tam, kde se lidé nejčastěji pohybují. Prostě podle svých potřeb přijdete k chytrému výdejnímu boxu, zadáte kód a ze schránky si vyzvednete svoji objednávku,“ říká generální ředitel České pošty Roman Knap.

OX výdejní box
Výdejní box (zdroj: Conteg Group)

Společnost Conteg Group vyrábí tzv. OX boxy v Česku a zde si vyvíjí i jejich software. Zkušenosti má i s výrobou infrastruktury pro datová centra. Česká pošta nezveřejnila seznam všech míst, ale boxy budou instalované například na hlavních nádražích v Plzni, Praze či Olomouci, dále také v Havlíčkově Brodě nebo Hodoníně.

Tip: Příští rok vyprší České poště licence. ČTÚ již hledá, komu ji udělí na dalších pět let

Samoobslužné výdejní boxy Z-Box má i konkurenční Zásilkovna, která je spustila již loni. Aktuálně je jich v Česku 1100.

zdroj: Česká pošta

Česká pošta chystá 264 výdejních boxů. Budou na pobočkách i na nádražích
Ohodnoťte tento článek!
4.9 (97.14%) 7 hlasů

6 KOMENTÁŘE

  1. Jako tohle mělo být dávno, ale třeba ty Alza boxy a další jsou dobré právě proto, že ho mám kus od baráku. Poštu taky, ale to to rovnou můžu poslat na ní. Ocenil bych, kdyby ty boxy dávali právě na různá jiná místa. Dali to tam kde je to pohodlný pro ně a ne pro lidi.

    • Ve velkych mestech je to samozrejme blbost, ale na malem meste to muze byt k uzitku. Postu tam sice mame, ale na druhe strane mesta, kdezto na nadrazi to mam 5 minut. Alza boxy jsou jina liga, o tom nemuze byt pochyb.