Placení mobilem od České spořitelny je zpět. Stáhněte si aplikaci Poketka

3
Česká spořitelna
Česká spořitelna

Aktualizováno 12. září 2018

Česká spořitelna ohlásila návrat do Play Storu. Klienti banky mohou stahovat novou aplikaci Poketka, která vypadá a funguje úplně stejně jako předchozí Saifu, jen už neporušuje ochrannou známku.

K bezkontaktnímu placení pomocí mobilu budete potřebovat smartphone s Androidem 4.4 a novějším a dostupný čip NFC. Aplikace kromě změny názvu nově umožňuje schovat animovanou rybku symbolizující stav účtu. Přidat lze také kreditky Visa.

Aktualizováno 27. srpna 2018

Místo Saifu by se nová aplikace mohla jmenovat Poketka. Česká spořitelna v pátek podala na ÚPV žádost o registraci ochranné známky s tímto zněním. V Play Storu však aplikace zatím chybí.

Původní článek z 24. srpna 2018

Klienti největší české banky mohli stahovat novou aplikaci pro bezkontaktní placení mobilem jen necelé dva týdny. Teď už Saifu v obchodě Google Play nenajdete, Česká spořitelna ji dočasně zrušila. Stávající uživatelé s ní mohou platit i nadále, nikdo nový ji ale nezíská. Důvod? Saifu porušuje ochrannou známku lotyšské společnosti Paymaster sídlící v Praze. Ta nabízí Saifu jako peněženku pro fiat a kryptoměny.

Spořitelna na své facebookové stránce vysvětluje, že „hledá co nejrychlejší řešení“. Aplikaci pravděpodobně přejmenuje a opětovně pošle Googlu k publikaci. To může být vyřešeno již příští týden.

Do nepříjemné situace se „spořka“ dostala úplně zbytečně. Od letošního roku všude propaguje své nové internetové a mobilní bankovnictví George nahrazující původní Servis24. Systém placení pomocí NFC v mobilu mohl být klidně jeho součástí, uživatelé by nemuseli instalovat další aplikaci.

TIP: Přehled českých bank, které nabízejí platby mobilem a které to chystají

A vůbec k tomu nemuselo dojít, pokud by firma zkontrolovala zápisy na příslušných úřadech průmyslového vlastnictví. Název a logo Saifu byly pro účely finančních služeb zaregistrovány na EUIPO již 14. 2. 2018, přihláška k registraci je ještě o tři měsíce starší. Spořitelna přihlášku podala až 28. 3. 2018 (navíc nikoliv pro účely peněžnictví) a dodnes ji český ÚPV registraci nepřidělil.

Saifu je mimochodem japonský výraz pro peněženku.

Další informace najdete na Euro.cz.

Placení mobilem od České spořitelny je zpět. Stáhněte si aplikaci Poketka
Ohodnoťte tento článek!
4.5 (90.91%) 22 hlasů

3 KOMENTÁŘE