Český rozhlas rozšíří pokrytí DAB+ na 95 %. Navíc přidá sportovní kanál

0

Po České televizi spustí vlastní sportovní kanál i druhé veřejnoprávní médium. Šéf Českého rozhlasu René Zavoral dnes oznámil, že v první polovině letošního roku odstartuje nová stanice pracovně nazvaná Radiožurnál Sport. Z jeho vyjádření to zatím vypadá, že bude exkluzivně dostupný jen přes DAB+, aby zvýšil zájem o digitální rozhlasové vysílání.

Roční náklady na provoz by měly být mezi 11 a 13 miliony korun. Rozhlas již má velkou sportovní redakci a formou živého vysílání i článků na webu pokrývá největší sportovní události, ale nabízí i běžný zpravodajský servis. První zatěžkávací zkouškou nového kanálu bude letní olympiáda v Tokiu, která odstartuje 24. 7. Sport by ve vysílání měla doplnit ještě rocková hudba.

Český rozhlas také uvádí, že by v budoucnu rád rozjel ještě stanici pro starší posluchače a zábavní kanál, v němž by využil bohatý archiv vlastních pořadů.

Rozhlas spolu s Českými radiokomunikacemi rozšířil v závěru minulého roku pokrytí multiplexu DAB+ na 80 % populace. Letos dojde k dalšímu růstu a signál by měl pokrýt až 95 % populace.

Český rozhlas rozšíří pokrytí DAB+ na 95 %. Navíc přidá sportovní kanál
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 4 hlasů