Cetin bude z části opět státní firmou. PPF prodává třetinu akcií Singapurskému investičnímu fondu

3
Cetin historie 28
Budova ÚTB, staré sídlo Cetinu
-
Zdroj: Cnews.cz

Skupina PPF si zachová majoritu 70 %, ale třetinu Cetinu prodá investičnímu fondu GIC. Ten vlastní stát Singapur, tedy Cetin se z této části bude vlastněný tímto státem. Cetin se přitom v minulosti akcie snažil akcie od minoritních akcionářů spíše získat.

Účastníci transakce se dohodli, že nezveřejní podrobnosti ohledně její finanční stránky. Vzhledem k ziskovosti Cetinu půjde zřejmě o desítky miliard korun. GIC jakožto singapurská státní firma funguje i jako správce singapurských devizových rezerv.

Už v březnu jsme psali o tom, že Petr Kellner zvažuje odprodej části Cetinu. V té době se hodnota celé firmy odhadovala na 176 miliard, třetina by tedy nyní odpovídala asi 60 miliardám korun.

Cetin poslední roky hodně investuje do stavby optických sítí. V Singapuru je ovšem pokrytí ještě daleko vyšší. Získané prostředky ale mohou jít i do akvizic. Cetin (respektive PPF Telecom Group) již nyní vlastní operátory v dalších evropských zemích, například v Maďarsku či Srbsku.

zdroj: PPF

Cetin bude z části opět státní firmou. PPF prodává třetinu akcií Singapurskému investičnímu fondu
Ohodnoťte tento článek!
3 (60%) 2 hlasů

3 KOMENTÁŘE

  1. Cetin se o své sítě stará podobně jako SPT Telekom. Ten druhý nám počátkem 90. let osadil v ulici dřevěné sloupy jak z dob telegrafu na divokém západě v 19. století a od té doby na to on ani jeho následovníci ani nesáhli.
    Své služby nabízí v ulici jen těm, kdo je aktuálně používají. U všech ostatních to píše, že na této adrese nelze zřídit připojení.
    Takže tuhle firmu ať prodají komu chtějí. Mně se po ní stýskat nebude.