Vykreslování jádrem Internet Exploreru si už v Edgi můžete vyzkoušet

Nový režim prohlížení není určený pro běžné smrtelníky a smrtelnice. Firmám by ale mohl zlehčit život.

0

Jsou to zhruba dva měsíce, kdy nám Microsoft na konferenci Build 2019 ukázal, že pro nový Edge chystá zvláštní režim prohlížení. Podle Microsoftu přes 60 % firem stále používá Internet Explorer pro své aplikace. Proto firma vznikající nový Edge vybavila režimem Internet Exploreru. Výhoda spočívá v tom, že i když se pro vykreslení využije jádro IE, stránka fakticky zůstává otevřená v Edgi.

V poslední části června se ve vývojových sestaveních prohlížeče, kterému přezdíváme Chredge (a někdy také Edgium), objevila příslušná experimentální funkce na stránce edge://flags, jak si všimli na Techdows. Jenže řešení ještě nefungovalo, jak by mělo. Stránky se po vyzvání otevřely v okně IE. Dnes už si ale funkční režim prohlížení v Internet Exploreru můžete vyzkoušet. Upozornil na to Neowin.

Když na jmenované stránce s experimentálními předvolbami najdete položku Enable IE Integration a v nabídce vyberete IE Mode, můžete už stránku načíst pomocí jádra IE přímo v Edgi. Učiníte tak v hlavní nabídce v sekci Mote tools | Show this page using Internet Explorer. Mně se nepodařilo stránku otevřít v edici prohlížeče Canary, kde se stále otevírá nové okno IE.

Stránku ve zvláštním režimu otevřete skrze tuto nabídku

V edici Dev už se mi stránka otevřela přímo v Edgi. Zvláštní režim prohlížení signalizuje logo Internet Exploreru umístěné v adresním řádku. Režim je samozřejmě dostupný jen tam, kde je nainstalovaný Internet Explorer. Nový Edge si stáhnete z www.microsoftedgeinsider.com.

via Neowin

Vykreslování jádrem Internet Exploreru si už v Edgi můžete vyzkoušet
Ohodnoťte tento článek!
2.5 (50%) 2 hlasů