Chrome dostane novou funkci, navrhl ji Microsoft

1
Ilustrační foto
Ilustrační foto
-
Zdroj: loga: Microsoft a Google | koláž: Petr Urban / Cnews

Nový Edge je konečně venku a Microsoft se zařadil po bok Opery, Vivaldiho nebo třeba českého Seznamu, jejichž prohlížeče jsou založeny na projektu Chromium. Redmondští vývojáři se již podíleli na více než dvou tisících změnách, opravách a novinkách ve zdrojovém kódu, z čehož budou čerpat i ostatní prohlížeče včetně Chromu od Googlu.

A právě Chrome by se v budoucnu mohl naučit jednu užitečnou novinku, za níž stojí Microsoft. Jde o přesun více karet mezi okny. Chrome v současnosti umí přetáhnout jen jednu kartu, Edge jich zvládne několik. Stačí držet Shift nebo Ctrl a myší vybrat příslušné karty, kliknout na ně pravým tlačítkem myši a v kontextové nabídce zvolit Přejít do jiného okna. V této nabídce budou ještě dvě položky. Buď se vybrané karty otevřou v novém okně, případně se přesunou do již otevřeného okna (pokud jich má uživatel dvě a více). Přesunout se dají i připnuté karty, přičemž připnuté zůstanou i v novém okně.

TIP: Chrome zabije cookies třetích stran

Jednoduchý zlepšovák, který může usnadnit práci se spoustou otevřených stránek, Google však takovou funkci dosud neměl. Jeden z jeho vývojářů ale požádal Microsoft, jestli by ji nemohl přidat do sdíleného kódu Chromia. A inženýr Microsoftu mu vyhověl a kód již zveřejnil.

microsoft edge presun karet
Přesun karet mezi okny v novém Edgi

Kdy se novinka v objeví v Chromu, zatím nevíme. Typicky ale zavádění nových funkcí trvá měsíce. Nejdříve se dostanou do nočních sestavení prohlížeče a kanálu Canary, pak projdou fází beta a následně probublají i do ostré verze.

Přesun karet mezi okny nicméně není původní nápad Microsoftu. Obdobnou funkci již přes čtyři roky nabízí i Vivaldi. Po něm ale Googlu kód nežádal, ostatně obě firmy jsou hodně na nože.

Dáte novému Edgi šanci?

via Bleeping Computer

Chrome dostane novou funkci, navrhl ji Microsoft
Ohodnoťte tento článek!
3.4 (67.27%) 11 hlasů

1 komentář

  1. zkoušel jsem nový Edge a je to úplně to samé jako Chrome jenom s logem M$ s výchozím vyhledávačem Bingem, první spuštění si hned nabere moje logon údaje a dá je do prohlížeče ani se nezeptá, super děkuji nechci 🙁