Hlavní navigace

Acer odhalil monitor Predator X25 s 360Hz obnovovací frekvencí pro špičkové hraní

29. 6. 2020

Sdílet

Zdroj: Acer
Herní monitory běžící už na 360 Hz jsou blízko. Predator X25 od Aceru vyjde v listopadu, ale nachystejte si rovnou 30 tisíc.

Letos v lednu na CES 2020, což se teď po koronaviru zdá hrozně dávno, byla oznámena jedna zajímavá novinka pro soutěžní hraní počítačových her – nebo minimálně posun v možnostech hardwaru. Nvidia s Asusem tam představili hráčský monitor s technologií G-Sync, který dokáže (až vyjde) běžet na bezprecedentní obnovovací frekvenci 360 Hz.

Na trh se 360Hz LCD podívají až za nějakou dobu, ale dobrá zpráva je, že to nebude jenom od Asusu, ale i od dalších výrobců (což minimálně slibuje, že by nemuselo jít o úplně fantómový běžně nesehnatelný produkt).

Acer Predator X25: 360Hz s některými méně obvyklými prvky výbavy

Acer minulý týden oznámil nový herní monitor označený Predator X25, který bude používat zřejmě stejný panel jako Asusův ROG Swift 360Hz. Jde o technologii IPS. Znamená to rozlišení 1920 × 1080 bodů, které je sice nízké, ale pro vysokofrekvenční soutěžní hraní ani nic jiného smysl nedává.

Udávaná maximální frekvence je přesně těch stejných 360 Hz jako u konkurenčního Asusu a i zde to bude založeno na technologii G-Sync s nativním modulem od Nvidie. Takže adaptivní obnovování bude kompatibilní jen s kartami GeForce.

Acer Predator X25 Acer Predator X25 (Zdroj: Acer)

Mezi dalšími specifikacemi je uveden jas až 400 cd/m², běžné osmibitové barvy s 99% pokrytím prostoru sRGB. Zajímavost je, že monitor bude mít senzor okolního světla, pomocí kterého bude automaticky upravovat jas dle prostředí/denní doby. Zřejmě bude přítomen i senzor přítomnosti uživatele (ProxiSense) pro automatické vypínání (když odběhne pryč). TFT Central totiž uvádí, že by monitor mohl hráče upozorňovat, aby si dali pauzu po určité době strávené před obrazovkou.

Acer Predator X25 (Fotogalerie)

Predator X25 bude mít ergonomický stojan s nastavením výšky i pivotem, vstupy budou 2× HDMI 2.0 a jeden DisplayPort 1.4. Přítomný bude rozbočovač USB 3.0 na čtyři porty.

MMF23

Tento monitor se má začít prodávat v listopadu (jen v Číně o měsíc dřív v říjnu). Americká cena je 1100 dolarů, evropská 1139 eur. To by vycházelo na asi 30 500 Kč. Esportovní profíci (ať už etablovaní, nebo zatím aspirující) se holt trošku prohnou.

Těšíte se na nástup 360Hz herních monitorů?

Zdroje: Acer. TFT Central

Byl pro vás článek přínosný?