Hlavní navigace

Amazon to s hrami myslí vážně. Project Tempo má konkurovat Stadii a xCloudu

Sdílet

Největší e-shop světa chce proniknout do světa videoher. Ještě letos (kvůli koronaviru ale možná až příští rok) by měl oficiálně odhalit vlastní platformu pro streamované hraní. Podle zdrojů New York Times ji Amazon vyvíjí pod názvem Project Tempo. Poprvé jsme o něm slyšeli již před více než rokem, ale žádné nové informace bohužel nemáme. Od té doby ale stačila Amazonu vyrůst nová konkurence v podobě Google Stadie a Microsoft xCloudu.

Amazon by se teoreticky mohl vydat stejným směrem jako Google, který těsně propojit streamery z YouTubu a ostatní hráče-fanoušky. Firma Jeffa Bezosa k tomu má dobré předpoklady, protože před šesti lety koupila streamovací jedničku Twitch. Hry, které lidé uvidí u jiných, by si mohli sami okamžitě spustit na jedno kliknutí.

Více informací máme o jiných herních aktivitách Amazonu. Loni vydala první vlastní titul The Grand Tour Game a příští měsíc k němu přidá další dva. Multiplayerovou AAA střílečku Crucible a fantasy MMORPG New World. Do druhého zmíněného žánru by měla zapadnout také chystaná hra ze světa Pána prstenů. Amazon mimochodem chystá i seriálovou adaptaci Tolkienova díla.

MM_AI

Firma si dokonce vyvíjí i vlastní engine Lumberyard (založený na CryEnginu), který kromě jeho titulů využije také vesmírné MMO Star Citizen.

Byl pro vás článek přínosný?