Hlavní navigace

Amazon začal vyrábět vlastní televizory. Spojí v nich Fire TV s Alexou, která bude stále poslouchat

9. 9. 2021

Sdílet

Zdroj: Amazon
Televizory se Smart TV od Amazonu (Fire TV) nejsou žádná novinka – díky spolupráci například s Toshibou či Pioneerem. Nové televizory ale mají být zcela v režii Amazonu. Ten se vyjádřil v tom smyslu, že je pro něj lepší nebýt závislý na partnerech a mít celý hardware pod kontrolou. Začal tedy pod značkou Fire TV vyrábět dvě řady vlastních televizorů. I když za jejich výrobou stojí nejspíše TCL.

Nové televizory budou mít známý systém Fire TV a navíc několik mikrofonů pro jednodušší používání Alexy. U současných modelů, které se do televizorů připojují jako set-top-box, bylo potřeba mluvit na ovladač (a nejprve na něm stisknout tlačítko, snad s výjimkou Amazon Fire TV Cube), u těch nových bude možné zavolat rovnou na obrazovku.

Amazon sdělil, že uživatelé využívající hlasové ovládání si pustí jejich obsah dvakrát častěji. Mluvit na ovladač jako na mikrofon je také jiný typ zážitku, než bez nutnosti něco mačkat promluvit rovnou na televizor. Spolu s představením nové Fire TV Stick 4K Max tak Amazon představil high-endovou řadu Fire TV Omni series a jako levnější variantu pak Fire TV 4-series.

Je velmi pravděpodobné, či spíše jisté, že hardware a hlavně panely pochází od některého z partnerů. Spekuluje se o TCL, které pravděpodobně stojí za výrobou, ale nejde jen o přeznačené modely. Navíc u těchto televizorů zatím chybí podpora HDMI 2.1.

Tip: Amazon každý rok zničí miliony neprodaných produktů včetně nových MacBooků či televizorů. Je to levnější, než je darovat

Fire TV Omni Series budou dostupné od října v úhlopříčkách od 43 po 75", vždy s rozlišením 4K. Všechny modely mají podporovat HDR10, HLG a Dolby Digital Plus, dvě největší úhlopříčky pak navíc ještě Dolby Vision. Fire TV není závislé pouze na Amazon Prime Video, pustit si můžete i Netflix či jiné služby.

Výhodou nových televizorů může být cena. Nejmenší 43" model bude v prodeji za 410 dolarů, 55" je za 560 dolarů a 75" za 1100 dolarů. Levnější 55" z řady 4-series přije na 520 dolarů.

zdroj: Amazon