Hlavní navigace

Česká pošta chystá 264 výdejních boxů. Budou na pobočkách i na nádražích

6. 9. 2021

Sdílet

Zdroj: Česká pošta
Vedle Balíku do ruky a služby Balíkovny na pobočkách si od podzimu budete moci nechat poslat balík do výdejního boxu. Česká pošta spolu se Správou železnic (SŽ) uzavřely na instalaci a provoz těchto boxů smlouvu s firmou Conteg Group.

Boxy mají být umístěné na 264 místech (120 na pobočkách České pošty a 144 na nádražích). Smlouva na pronájem boxů je na pět let. První samoobslužné boxy mají být v provozu během října.

„Rozšiřujeme možnosti, jak dostat balíky přímo k našim zákazníkům. Kromě nejvíce využívaného Balíku Do ruky a stále rostoucí Balíkovny nově nabízíme možnosti převzít si zásilku tam, kde se lidé nejčastěji pohybují. Prostě podle svých potřeb přijdete k chytrému výdejnímu boxu, zadáte kód a ze schránky si vyzvednete svoji objednávku,“ říká generální ředitel České pošty Roman Knap.

OX výdejní box Výdejní box (zdroj: Conteg Group)

Společnost Conteg Group vyrábí tzv. OX boxy v Česku a zde si vyvíjí i jejich software. Zkušenosti má i s výrobou infrastruktury pro datová centra. Česká pošta nezveřejnila seznam všech míst, ale boxy budou instalované například na hlavních nádražích v Plzni, Praze či Olomouci, dále také v Havlíčkově Brodě nebo Hodoníně.

Tip: Příští rok vyprší České poště licence. ČTÚ již hledá, komu ji udělí na dalších pět let

Samoobslužné výdejní boxy Z-Box má i konkurenční Zásilkovna, která je spustila již loni. Aktuálně je jich v Česku 1100.

zdroj: Česká pošta

Byl pro vás článek přínosný?