Hlavní navigace

ČSOB promění platby mobilem. Chystá Apple, Garmin i Google Pay, ale to není vše

16. 8. 2019

Sdílet

Už jsou to více než tři roky, co Československá obchodní banka vydala aplikaci NaNákupy, která umožňovala jejím klientům s Androidem a čipem NFC platit mobilem na bezkontaktních terminálech. ČSOB nabídlo takovou možnost jako vůbec první z českých bank, pokud nebudeme počítat dřívější pokusy vázané na speciální mobil či SIM kartu. Letos však NaNákupy skončí, banka za ní má náhradu. Několik náhrad.

ČSOB už v únoru avizovala, že na podzim spustí Google Pay, Apple Pay a Garmin Pay. Firma v těchto dnech rozesílá klientům nové obchodní podmínky, které se již na nové platební metody připravují. Uživatele NaNákupy ale upozorňuje, že banka chystá novou aplikaci, která tu původní nahradí a která vyjde i pro iOS.

TIP: Které banky přinesou v roce 2019 placení mobilem?

Dobrý den, NaNákupy nahradíme do konce 2019 novou aplikací. Stále v ní budou Vaše platební i věrnostní karty a připravujeme i úplně nové vychytávky,“ uvádí ČSOB. Banka na Facebooku vysloveně uvádí, že nová aplikace rovněž bude sloužit i pro placení mobilem. Pokud ale toto řešení bude využívat čip NFC (a nikoliv QR kódy jako Masterpass), funkce nebude dostupná na iPhonech, protože to nedovolí Apple. Bližší informace ČSOB ale nesdělilo. Můžeme pouze tipovat, co budou ony nové vychytávky. Banka může například generovat jednorázové virtuální karty pro placení na internetu, jako to dělá Poketka České spořitelny.

Veškeré platební metody, tj. Apple/Garmin/Google Pay i nová aplikace budou dostupné pro i klienty Poštovní spořitelny / Ery, kterou ČSOB fakticky provozuje.