Hlavní navigace

Deepcool inovoval chladič Assassin. Je tišší, větší a podporuje patici FM2+

6. 2. 2015

Sdílet

Zdroj: Redakce

Před třemi lety a to na den přesně jsme psali novinku o tehdy novém chladiči Assassin, který byl také zakladatelem nové produktové řady Gamer Storm. Ta se nám od té doby rozrostla o chladiče Lucifer , Lucifer V2 a Gabriel . Nyní je na řadě nová verze nájemného zabijáka – Assassina, neboli česky Asasína, která nese název Assassin II.

Co tedy přináší Assassin II oproti svému předchůdci? Především narostl do rozměrů, které jsou nyní 143 × 158 × 167 mm bez ventilátorů. Hmotnost včetně ventilátorů narostla o 100 g na 1479 g. Věže chladiče podepírané osmi heatpipe vyrůstají z masivní měděné základy, která je stejně jako heatpipe poniklována. Z obrázků se zdá, že úprava hliníkových žeber alespoň částečně připomíná kartáčovaný hliník. A celkově design asymetricky tvarovaných věží včetně ventilátorů s krvavě rudými lopatkami se alespoň mě velice zamlouvá.

Deepcool Assassin II

Nyní jsme se pomocí oslího můstku dostali k ventilátorům. Zde byly ventilátory využívající hydrostatická ložiska nahrazeny větráčky s hydrodynamickými ložisky, které by měly mít o něco jednodušší konstrukci rotoru. V praxi jsme se dostali k celkově nižší hlučnosti, avšak té bylo docíleno snížením otáček 140mm ventilátoru, jež nyní pracuje v rozmezí 300–1200 ot./min., při hlučnosti 17,8–26,5 dBA. Maximální průtok vzduchu tímto ventilátorem výrobce udává na 119 m 3 /h (70,08 CFM). Zatímco 140mm větráček trůní mezi oběma věžemi, na přední věži ještě sídlí 120mm ventilátor, pracující v rozsahu 300–1400 ot./min., jeho hlučnost se poté pohybuje od 17,8 do 27,3 dBA a maximální průtok vzduchu dosahuje hodnoty 115,6 m 3 /m (68,06 CFM). Průtok vzduchu je rozhodně vyváženější než v případě první generace tohoto chladiče, kdy 140mm ventilátor poskytoval až 136,4 m 3 /h, zatímco 120mm model nabízel pouze 89 m 3 /h.

 

Kromě těchto změn přibyla ještě podpora patice AMD FM2+. Chladič Assassin II je tedy již možné osadit na všechny dnes běžně používané patice včetně LGA2011-v3 od Intelu či AM3+ od AMD. Podrobný výčet naleznete na obrázku vypůjčeném ze stránek výrobce.

Deepcool Assassin II

Součástí balení je bohatá montážní sada, v níž se nachází nezbytná teplovodivá pasta, a její součástí je také redukce ze 4pinového napájecího konektoru určená k napájení čtyř ventilátorů. O reálné dostupnosti a ceně zatím nemáme žádné zprávy.

Deepcool Assassin II příslušenství Deepcool Assassin II redukce  

Poznámka autora: Pokud se domníváte, že Asasíni byli pouze společností vrahů, tak si Vás dovolím vyvést z omylu. Ve skutečnosti se jednalo o náboženskou sektu vycházející z šíitské tradice islámu. Více informací naleznete na stránkách otevřené encyklopedie Wikipedia .

Zdroj: Deepcool